Loading...

Yıldırım'da 'tecrübe' gençlerin bileğini büktü

Yıldırım 28 Ocak 2018 14:11
Videoyu Aç Yıldırım'da 'tecrübe' gençlerin bileğini büktü
A
a

Yıldırım Belediyesi’nin, ahde vefa projeleri kapsamında huzurevi sakinlerinin hoşça vakit geçirmesi ve gençlerle bir araya gelmesi için düzenlediği 'Kuşaklar Arası Tavla Turnuvası'nda 'tecrübe' galip geldi.

Üniversite öğrencisi gençlerle huzurevi sakinlerini bir araya getirerek vefa buluşması gerçekleştirmek amacıyla Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kuşaklar Arası Tavla Turnuvası' büyük çekişmeye sahne oldu. Barış Manço Kültür Merkezi’nde Ali Osman Sönmez Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Fethiye Dörtçelik Huzurevi sakinlerini Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle buluşturan turnuvada 23 yaşlı ve 23 genç şampiyonluk mücadelesi verdi.Tecrübenin üstün geldiği turnuvanın ilk turlarında gençlere şans tanımayan huzurevi sakinleri, öğrencileri mağlup etmeyi başardı. İlerleyen turlarda yaşlılar kendi içerisinde tatlı bir rekabetle mücadele etmeye devam ederken, final turuna Fethiye Dörtçelik Huzurevi sakinleri ağırlığını koydu. Turnuva boyunca bileği bükülmeyen Zekeriya Bulut, şampiyon olarak tam altınla ödüllendirildi. Finalin kaybeden ismi Mustafa Ersan yarım altının sahibi olurken, turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Yasin Ballı çeyrek altın almaya hak kazandı.
Yılların deneyimi ve birikimiyle her biri kendi hikayesini taşıyan huzurevi sakinleri ile üniversite eğitimleriyle geleceğe hazırlanan genç neslin bir araya geldiği turnuva, hatıra fotoğrafıyla ölümsüzleştirildi.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat