Yıldırım’da 670 işyerine ruhsat

Yıldırım 30 Eylül 2016 19:44
Videoyu Aç Yıldırım’da 670 işyerine ruhsat
A
a

Yıldırım Belediyesi, yeni açılan 670 işyerine çalışma ruhsatı verdi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın çehresini değiştiriyor, hemşerilerimizin refah seviyesini yükseltiyoruz. Yatırımcıda, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanıyor. Esnafımız güçlüyse bizde güçlüyüz demektir” dedi.

Marka değeri yükselen Yıldırım’a yatırımcıların ilgisi her geçen gün daha da artıyor. İlçeyi her konuda ‘İdeal şehir’ yapma hedefindeki Yıldırım Belediyesi hizmetlerinin karşılığını yatırım olarak alıyor.
Hızlı bir değişim ve yenilenme süreci içindeki Yıldırım’ın çehresi her geçen gün değişiyor. Yeni alanların kurulduğu, konutların yapıldığı ilçede bu gelişmelerle birlikte her geçen gün farklı bir iş yeri de açılıyor. Her yeni açılan iş yerinin Yıldırımlılar için yeni bir ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, her mahalleye eşit hizmet götürdüklerini ve bununla birlikte iş yerlerinin çoğalarak esnafın kazancının arttığını kaydetti. Yıldırım Belediyesi olarak esnafın her zaman yanında olduklarının da altını çizen Başkan Edebali, "Yıldırım’ın çehresini ve kaderini değiştiriyor, hemşehrilerimizin yaşam kalitelerini yükseltiyoruz. Yatırımcıda, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanıyor. Esnafımız güçlüyse bizde güçlüyüz demektir" diye konuştu.
E-BELEDİYE TIKIR TIKIR İŞLİYOR
Her açılan iş yerinin Yıldırım’ın kalkınmasına ve büyümesine önemli katkı sağladığını kaydeden Başkan Edebali, ilçede 9 ayda 670 iş yerinin açıldığı bilgisini de verdi. “Her alanda gerçekleştirilen yatırımlar ilçemizin gücüne güç katarak büyümesinde önemli rol oynamıştır. Şartlar iyileştikçe yatırımcı ve işveren de tercihini Yıldırım’ın yana kullanıyor. Karar verip sermayesini Yıldırım’a getirip iş yeri açma gayreti olan bütün esnafı kutluyorum” ifadesini kullandı. E-Belediye uygulamasını hayata geçirmeden önce Yıldırım’da iş yeri açmak isteyenlerin defalarca belediyeye gitmek zorunda kaldığını da hatırlatan Başkan Edebali, “yildirim.bel.tr adresindeki E-Belediye uygulaması ile vatandaşlarımız artık belediye binamıza gelmeden başvurularını yapabiliyorlar” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat