Yıldırım’da çocuk olmak bir başka

Yıldırım 23 Ekim 2016 19:37
Videoyu Aç Yıldırım’da çocuk olmak bir başka
A
a

Yıldırım Belediyesi, öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli koşullarda beslenmeleri amacıyla okulların yakınında gıda satışı yapan işyerlerini denetliyor.

Sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla hizmetlerine yön veren Yıldırım Belediyesi, öğrencilerin beslenme koşulları ile de yakından ilgileniyor. Okul çevrelerindeki denetimlerini yoğunlaştıran Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, özellikle öğrencilerin alışveriş yaptığı pastane ve kafeterya birlikte okul önlerindeki seyyar satıcıları da sıkı bir şekilde denetliyor. Öğrencilerin sağlığını tehdit edebilecek faaliyetlere kesinlikle izin verilmeyeceğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Gıda güvenliği asla taviz vermediğimiz bir konu. Zabıta ekiplerimiz, öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçlarını karşılayan işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Gelecek nesilleri inşa ederken yavrularımızın sağlıklı koşullarda alışveriş yapmalarına büyük bir titizlik içerisinde yaklaşıyoruz. Bu konuda esnafımıza sorumluluklarını yerine getirilmeleri noktasında gerekli uyarıları yapıyoruz” dedi.
 DENETİMLER ARTARAK SÜRÜYOR
 Okul önlerinde denetimsiz gıda satışı yaparak öğrencilerin sağlığını tehdit eden seyyar satıcılara karşı özellikle önlem aldıklarını belirten Başkan Edebali, “Megafonlu araçlarla satış yapan seyyar satıcılar gürültü kirliliğine neden olmakta ve eğitim öğretimi olumsuz yönde etkilemekte. Bu yüzden başta okul çevreleri olmak üzere tüm Yıldırım sınırları içerisinde sıkı bir denetim gerçekleştiriyoruz. Amacımız vatandaşımızın huzuru ve refahını sağlamak. Bu konuda vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz. Hemşehrilerimiz 444 16 02 numaralı Yıldırım Çağrı Merkezi’nden bize ulaşarak gördükleri olumsuzlukları bildirebilirler“ diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat