Loading...

Yıldırım’da dönüşüm sürüyor

Yıldırım 17 Nisan 2018 21:34
Videoyu Aç Yıldırım’da dönüşüm sürüyor
A
a

Yıldırım Belediyesi’nin Değirmenönü ve Karapınar mahallelerinde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesinin yanı sıra bölgeye kazandıracağı Yıldırım Beyazıt Gençlik Merkezi ilçeye büyük değer katacak.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ile birlikte, Değirmenönü ve Karapınar mahallelerine değer katacak Yıldırım Beyazıt Gençlik Merkezi’nin inşaatında incelemelerde bulundu. Yıldırım’da uzun yıllardır gerçekleşen plansız yapılaşmaya son vererek bu önemli sorunu ilçenin kaderi olmaktan çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Başkan Edebali, “Yıldırım’da son otuz, kırk yıldır hiçbir planlama ilkesine uyulmayan düzensiz bir yapılaşma vardı. Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren şehrimizin geleceğini kurtarmak adına standartları yüksek bir planlama yaptık” dedi.

“BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ”

Yıldırım’ın çehresini değiştirerek ideal şehir konumuna getirmek adına durmaksızın çalışan Başkan Edebali ile birlikte gayret sarf ettiklerini dile getiren AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “2012 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çıkarılan Kentsel Dönüşüm Yasası ile Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek çalışmalara zemin hazırladık. Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali de olağanca gücüyle kanunun kendisine verdiği yetkileri kullanarak Yıldırım’ın yarınlarına yatırım yapıyor. Bizler de Ankara’dan bu hizmetlerin Yıldırım’a aktarılması konusunda büyük emek ve destek veriyoruz” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat