Yıldırım’da kültür sanat hamlesi

Yıldırım 1 Aralık 2016 18:31
Videoyu Aç Yıldırım’da kültür sanat hamlesi
A
a

Kültür sanat faaliyetleriyle ilçenin sosyal hayatına renk katan Yıldırım Belediyesi, aralık ayında da önemli programları sanatseverlerle buluşturacak.

Yıldırım Belediyesi, her pazar farklı tiyatro
  oyunları ile Adile  Naşit Tiyatrosu’nda öğrencileri ücretsiz olarak eğlendirecek. Osmanlı’dan günümüze  darbeler, kahveden kıraathaneye, Nihat Hatipoğlu ile mahalle  sohbetleri  gibi programlar bu ay içinde de devam edecek. Cumalıkızık Kültür Merkezi’nde önemli  edebiyat, kukla ve  müzik sanat  atölyelerine  ev sahipliği yapacak.
“SANAT  ATÖLYELERİ  İLE DOPDOLU GEÇECEK
 İlçede  fiziki  değişimin yanı sıra sosyal  ve kültürel  anlamda da değişim başlattıklarını belirten Belediye Başkanı  İsmail  Hakkı Edebali, “İlçemizin kültür ve sanat  çıtasını yükseltecek çalışmalar yürütüyoruz. Haftanın  her günü  başka bir kültürel  faaliyeti  Yıldırımlılar ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kimliğimizi,  kültürümüzü  ve  değerlerimizi  hatırlatacak kültür  sanat programları ile ilçemize katkı  koymaya devam edeceğiz.  Yıldırım’da  aralık  ayı  yetişkin ve çocuk tiyatroları,  konserler, birbirinden ünlü  isimlerin katıldığı söyleşiler  ve sanat  atölyeleri  ile dopdolu geçecek” şeklinde konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat