YILDIRIM ŞAHA KALKIYOR

Yıldırım 1 Ekim 2016 18:44
Videoyu Aç YILDIRIM ŞAHA KALKIYOR
A
a

Belediyesinin vizyon projelerini açıklayan Başkan Edebali, “Eşi benzeri olmayan projeler ile Yıldırım'ı sadece Bursa'nın değil Türkiye'nin göz bebeği haline getireceğiz” dedi.

AK Parti Yıldırım İlçe Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırımlıların yaşam kalitesini yükseltecek ideal şehir Yıldırım'ı oluşturma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyoruz" dedi.
AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen genişletilmiş danışma meclisi, Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Danışma meclisi toplantısına Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, önceki dönem AK Parti Bursa milletvekilleri Şevket Orhan, Hayrettin Çakmak, önceki dönem Yıldırım İlçe başkanları Ahmet Er, Mümin Demir, Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Yıldırım Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Yıldırım İlçe Kadın Kolları ile Gençlik Kolları muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri katıldı.
15 TEMMUZ VURGUSU
Yıldırım'ın ve Bursa'nın geleceğine yönelik yapılacak projelerin konuşulduğu AK Parti Yıldırım İlçe Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, göreve geldikleri ilk günden bu yana yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasına 2002 yılından bu yana AK Parti'nin hayata geçirdiği projelerle ülkenin kalkınmasına önemli katkılar sağladığını vurgulayan Başkan Edebali, "Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, bakanlarımız, milletvekillerimizle birlikte AK kadrolar ülkemizi önemli bir noktaya taşırken aynı zamanda dünya mazlumlarının da gurur kaynağı oldular. Bu seviyeye gelirken hem içerde hem de dışarıda her zorluğa göğüs gerdik. En son 15 Temmuz akşamı hain darbe girişimini ülke olarak aziz milletimiz sayesinde bertaraf etme başarısını gösterdik. Ne kadar kendimizle gurur duysak az" şeklinde görüşlerini belirtti.
 DÖNÜŞÜM HAMLESİ İVME KAZANDIRDI
Göreve geldikleri ilk günden itibaren Yıldırım ve Yıldırımlılar için hayata geçirdikleri projeleri toplantıya gelenlerin bilgisine sunan Edebali, 2 senelik görev süresi içerisinde önceliklerin 'insan odaklı' hizmet anlayışı olduğunu ifade etti. Başkan Edebali, Yıldırım'a hizmetlerini mekansal, sosyal, ekonomik, çevresel ve stratejik olarak 5 ana başlık etrafında topladıklarını söyleyerek, "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçemizi yeniden ayağa kaldıracak projelerimizi bir bir gerçekleştirerek insanlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefledik. Bu hizmetlerimizi yaparken vatandaşlarımızın ilçenin sadece sakini değil aynı zamanda ilçenin sahibi de olduklarını hissetmelerini sağladık. Yıldırım'ın geleceğini şekillendirecek kentsel dönüşüm hamlemizi sadece fiziki dönüşüm olarak değil kültürel ve sosyal bir dönüşüm olarak hedefledik. Tüm bunları yaparken merkezi hükümetimiz başta olmak üzere, toplumun bütün dinamikleri ile birlikte hareket ederek gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.
 TÜRKİYE'NİN GÖZ BEBEĞİ OLACAĞIZ
Yıldırım Belediyesi olarak hayata geçirecekleri vizyon projelerle Yıldırım'a 'altın dönem' yaşatacaklarını da aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'ın kaderini değiştirecek yatırımların temelini atmaya artık başladık. Türkiye'nin en büyük spor kompleksi olacak 5 bin kişilik kapasiteye sahip spor kompleksinin temelini attık. Ülkemizde bir ilk olacak Bursa'nın en büyük yatırımlarından birisi Sular Vadisi ve Doğa Parkı'nın temeli için artık gün sayıyoruz. Molla Yegan Kültür Merkezi, Osmanlı Çarşısı, Değirmenönü-Karapınar ve Vatan mahallelerinde inşa edilecek Gençlik Merkezleri'nin yanı sıra Mimarsinan, Piremir ve Millet mahallerinde yapılacak kapalı pazaryerleri ile ilçemizin kültürel ve sosyal yaşamına artı değerler katacağız" ifadelerini kullandı. Yıldırım'ın geleceğini inşa etme yolunda hedefe emin adımlarla yürümeye devam edeceklerini de belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Eşi benzeri olmayan projeler ile Yıldırım'ı sadece Bursa'nın değil Türkiye'nin göz bebeği haline getireceğiz" diyerek konuşmasını tamamladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat