Loading...

YOLLARA ANJİYO!

Bursa 7 Eylül 2018 22:13
Videoyu Aç YOLLARA ANJİYO!
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mihraplı Kavşağı’ndaki çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Başkan Aktaş, yolları şehirlerin ‘can damarına’ benzeterek, “Tabiri yerindeyse bir bir anjiyo yapıyoruz” dedi.

"YAPACAK ÇOK İŞ VAR"
Trafik yükünün her geçen gün daha da arttığı Mihraplı Kavşağı’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda tamamlanma aşamasına gelindi. Ortadaki dönek kavşak kaldırılarak, aynı anda daha fazla aracın geçiş yapmasına olanak sağlayan 4 fazlı akıllı kavşak uygulamasına geçildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş çalışmaları yerinde inceleyerek, yolları şehirlerin can damarına benzetti. Başkan Aktaş, “Bursa’nın damarlarına tabiri yerindeyse ‘anjiyo’ yapıyoruz. Hamdolsun bu konuda ciddi bir yol aldık. Daha yapacağımız çok işler var” dedi.
TRAFİK KONUŞULMAYACAK
3 güne kadar çalışmaları bitireceklerini belirten Başkan Aktaş, “Burada dönel kavşak kaldırıldı, 4 fazlı akıllı kavşak uygulaması yapıldı. Şerit genişletilmesi, bordür ve tretuvar uygulamaları gerçekleştiriliyor. İki yıl içinde ulaşım problemlerinin konuşulmayacağını, master plan çerçevesinde yapılacak katlı yollar, viyadükler ve köprülerle ulaşım problemlerinin ortadan kalkacağı ve bundan sonra bilim, sanat, kültür, spor, ticaret ve her şeyden önemlisi Bursa’nın yükselen değeri, gelişen yüzü turizmin konuşulduğu bir Bursa arzu ediyoruz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat