Yüzlerce vatandaşı tedavi ettiler

Bursa 20 Mayıs 2017 13:20
Videoyu Aç  Yüzlerce vatandaşı tedavi ettiler
A
a

 Uludağ Üniversitesi'nde eğitim gören 120 tıp öğrencisi, adeta hastaneyi köylere taşıyıp, yüzlerce vatandaşı tedavi etti. 

UÜ Tıp Fakültesi'nden 120 öğrenci, Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Karakoca köyüne giderek, 2 gün boyunca çevre köyler de dahil yüzlerce hastayı tedavi etti. Karacabey’in şehir merkezine uzak, doktora gitme imkanı olmayan köylerinde yaşayan vatandaşların ayağına hizmet götüren tıbbiyeliler, köylüleri muayene ve tedavi etti. Köylüleri 2 gün boyunca muayene eden genç tıbbiyeliler, hocaları eşliğinde köylülere ücretsiz ilaç verdi. Röntgen çekilmesi gereken hastaların ise Verem Savaş Dispanseri'ne ait mobil röntgen aracı ile filmi çekildi. Öğrenciler hem hastaları tedavi etti, hem mesleklerinde pratik yapıp hocalarından yeni bilgiler öğrendi. 


Ciddi hastalığı olanları hastanelere yönlendiren doktor adayları, köylülerin gönlünü fethetti. Sağlık hizmetini ayaklarına getiren tıbbiyelilere teşekkür eden köylüler, genç doktor adaylarının yapmış olduğu hizmetin bütün Türkiye’ye örnek olması gerektiğini söyledi.

Sağlık ve Etik Düşünce Topluluğu Başkanı ve UÜ Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Muhammet Şanlı, "Ben ve arkadaşlarım il ve ilçeye uzak olup hastaneye her zaman gitme imkanı olmayan köylere hizmet götürmek istedik. Vatandaşlara böyle bir hizmet yapmış olmaktan büyük mutluluk duyduk" dedi.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat