YÜZÜNÜZE UYGUN SADE GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Türkiye 30 Kasım 2018 16:14
YÜZÜNÜZE UYGUN SADE GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?
Makyaj, şüphesiz ki yaşam tarzımızı yansıtmanın yollarından biri haline gelmiştir. Her kadın makyaj yaparken aslında kendi kişisel seçeneklerini, beğenilerini yansıtır. Bu yüzden kimi koyu tonlarda kedigözü makyajı, kimi kıpkırmızı bir ruj, kimi ise doğal tonlarda bir makyaj tercih eder.
 
Sade Hayat, Sade Makyaj
 
Özellikle son yıllarda oldukça konuşulan, sade yaşam tarzına geçiş, zamanla kadınların makyaj seçimlerine de yansımıştır. Söz konusu makyaj olduğunda da daha kısa sürede, daha az malzeme ile yapılan cilt dostu makyajlar tercih edilmektedir. Oldukça sık başvurulan ve günlük hayatın adeta kurtarıcısı olan sade bir makyaj, cildinize gösterişten uzak ve doğal bir görünüm kazandırır. Sade makyaj, nude tonlarda doğal bir ruj ve kapatıcılığı az olan bir fondöten ile kolaylıkla uygulanabilir. Sonrasında göze uygulanacak doğal tonlardaki dokunuşlarla makyaj tamamlanabilir.
 
Sade Makyaj Nasıl Yapılır?
 
Sade göz makyajı için kaş, kirpik ve göz kapaklarında doğal bir görünüm yaratılmalıdır. Bu görünümü sağlamaya kaşlarınızı doğal tonlarına yakın bir kaş farı ya da kalemi ile hafifçe belirginleştirmekle başlayabilirsiniz. Kaşlarınızın kavisli kısımlarının altına süreceğiniz doğal tonlarda bir aydınlatıcının, kaşlarınızı daha yukarıda göstererek ifadenizi güçlendireceğini unutmayın. Bir sonraki aşamada ise krem, altın, açık gülkurusu veya açık kahverengi gibi doğal renklerden tercih edeceğiniz bir göz farı ile sade göz makyajınızı belirginleştirebilirsiniz. Dilerseniz göz pınarlarınızdan göz kapaklarınızın bitimine doğru kullandığınız rengi koyulaştırarak daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Göz pınarlarınıza doğal renkte aydınlatıcılar sürerek, ifadenizi abartıya kaçmadan ön plana çıkarabilirsiniz. Kirpik kıvırıcı ile belirginleştirdiğiniz kirpiklerinize, kahverengi veya siyah renklerde, uzatıcı etkili rimeller kullanabilirsiniz. Kirpik kıvırıcınızı kısa bir süre fön makinesi ile ısıtarak uyguladığınızda, kirpikleriniz daha uzun ve belirgin görünecektir.
Sade Göz Makyajı İçin Doğal İçerikli Ürünler
 
Sade yaşam tarzı talebinin bir yansıması olan sade makyaj yapma isteği, doğal ürünler kullanarak iyi makyaj yapabilme imkanına da kapı açtı diyebiliriz. Artık kadınlar sağlıklı bir cildi, güzel görünmekten daha çok önemsiyorlar. Ayrıca yapılan bilimsel araştırmaların bazı makyaj malzemelerinde cilde zararlı kimyasal maddeler olduğunu göstermesiyle birçok kadın makyajda sade görünümler ve bitkisel içerikli ürünler seçmeye başladı. Günümüzde bu talepleri yerine getiren, doğal ve bitkisel ürünleri ön plana çıkaran firmalar bulunmakta. Doğal ve bitkisel içerikli ürünler, kimyasal ürünlerin aksine cildiniz ile tamamen dosttur. Bu ürünler cildinizin doğal yapısını koruyarak, onu besler ve doğal güzellikte bir makyaj elde etmenizi sağlar. Doğal görünümlü sade göz makyajı için, Yves Rocher’nin bitkisel içerikli göz makyajı ürünlerini tercih edebilirsiniz. Pirinç özü formüllü, silikon ve parfüm içermeyen farlardan, kirpikleri besleyici maskaralara kadar geniş bir perspektif sunan Yves Rocher, son yıllarda çok konuşulan parabeni de ürünlerinde kullanmıyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...