Zabıtalardan "Kötü karakter değiliz" isyanı

Bursa 17 Kasım 2016 11:01
Videoyu Aç  Zabıtalardan "Kötü karakter değiliz" isyanı
A
a

Kamuoyundaki "kötü karakter" imajından rahatsız olan Bursalı zabıtalar isyan etti. "24 saat değil, 1 saatliğine. Kavga için değil, huzur ve refah için gönüllü zabıta" kampanyası başlatan Bursalı zabıtalar, karalama kampanyalarına son verilmesini istediler.

Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen Bursa Şube Başkanlığı, zabıtaya yönelik gerçekleştirilen saldırılara dikkat çekmek adına Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi. Başkan Ali Alan, zabıtalar üzerindeki kötü algıyı kaldırmak istediklerini  belirterek, şu ifadeleri kullandı:
“MESLEĞİN ZORLUKLARINA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ”
“Kent ve beldelerin düzenini ve halkın sağlığını korumaya ilişkin belediye yönetimi tarafından verilen kararları yürütmeye çalışan, düzeni ve halkının sağlığını koruma yönünde emek veren zabıta teşkilatımız özellikle son günlerde yoğun bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kalmıştır. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Balat’ta bir seyyar satıcıyla yaşanan arbedenin kamuoyunda farklı algıyla bir yerlere çekilmeye çalışılması, 190 yıllık Zabıta Teşkilatımızı gerçekten de isyan noktasına getirmiştir. Bu eylemde zabıtanın hizmet verdiği halk nazarında sürekli terör estiren, çarşı esnafını ve seyyar satıları korkutan, gecekondu yıkımlarında vatandaşlarla kavga eden, siyasi bir örgütün kamu görevlisi olarak teşkilatı rencide eden algıyı ortadan kaldırmayı ve mesleğin zorluklarına dikkat çekmek istiyoruz. Bem-Bir Sen olarak bu eylemle Zabıta Teşkilatımızın sorunlarını bir nebze de olsa yetkililere, özellikle kamuoyunda duyurmak istiyoruz."
1 SAATLİĞİNE GÖNÜLLÜ ZABITA KAMPANYASI
‘Zabıta Teşkilatı ne bir şiddetin, ne de bir kavganın tarafıdır’ diyen Alan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sorunların bu yolla çözülmesinin karşısındayız. Bu sebeple halkımızla birlikte 1 hafta boyunca 24 saat değil, hiç olmazsa 1 saatliğine kavga için değil, huzur ve refah için gönüllü zabıta kampanyamızla sesimizi kamuoyuna duyurmak istiyoruz” dedi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat