Zengin’e ‘Sert’ tepki

Yenişehir 4 Ekim 2016 20:13
Videoyu Aç Zengin’e ‘Sert’ tepki
A
a

CHP İlçe Başkanı Necdet Sert, sosyal paylaşım sitesinde Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na hakaret içerikli paylaşımda bulunan Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Zengin’e ateş püskürdü.

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Necdet Sert, Yenişehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çelebi Mahallesi Muhtarı Enver Zengin’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hazırlamış olduğu hakaret içerikli videoyu paylaşmasına tepki gösterdi. Paylaşımın kendilerinde ve tüm CHP tabanında büyük tepkiye neden olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Sert, konunun yasal boyutlarının araştırıldığını söyledi.
İlçe Başkanı Necdet Sert, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, “Enver Zengin, söz konusu videoyu kendine ait Facebook sayfasında paylaşmakla Genel Başkanımıza ‘Şerefsiz’ diyerek hakaret eden muhtarın ifadelerine katıldığını, benimsediğini açıkça ilan etmiştir. Kendisi sıradan bir Ak Partili gibi davranmaktan çekinmemekte, gerek mahalle muhtarlığı, gerekse dernek başkanlığı görevlerini unutmuş görünmektedir. Bu durum, hem parti tabanımızda hem de muhtarlık yaptığı mahallede kendisine oy veren vatandaşın tepkisine neden olmuştur. Görev yaptığı alanlar siyaset alanları değildir. Siyaset yapmak istiyorsa, hem muhtarlığı hem de dernek başkanlığı görevlerini bırakmalıdır. Zengin, tarafsız olmanın şart olduğu bu görev yerlerinde siyaset yapmakla kalmamış, işi Genel Başkanımıza hakaret etme noktasına kadar taşımıştır. Herkes bilir ki, Facebook sayfalarında yer alan paylaşımlar içeriğe göre değerlendirilir. Beğenilen ve paylaşılan sayfalar, aynı düşüncede olmanın kanıtı olarak düşünülür” dedi.
Zengin’in özür dilemesini beklediklerini kaydeden CHP İlçe Başkanı Necdet Sert, konunun yasal boyutuyla avukatların hazırlık içinde olduklarını da ifade ederek, tepkilerinin süreceğini ve hem idari hem de adli açıdan yasal süreç başlatacaklarını sözlerine ekledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat