Zeytin Festivali’ne görkemli program

Gemlik 24 Eylül 2016 21:29
Videoyu Aç Zeytin Festivali’ne görkemli program
A
a

Gemlik Belediyesi’nin Gemlik Kent Konseyi ve Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte düzenlediği ve bu yıl ikincisi yapılacak olan Uluslararası Gemlik Zeytin Festivali’nin programı netleşmeye başladı.

Gemlik Belediyesi’nin Gemlik Kent Konseyi ve Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte düzenlediği ve bu yıl ikincisi yapılacak olan Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali’nin programı netleşmeye başladı. 21 Ekim Cuma günü başlayacak Festival, 23 Ekim Pazar akşamı kapanış şöleni ile sona erecek. ‘Zeytinin Başkenti Gemlik’ temasıyla bir kez daha ulusal ve uluslararası kamuoyunun karşısına çıkacak olan festival, dolu dolu programıyla göz kamaştırıyor.
Gemlik Kent Konseyi’nde düzenlenen toplantıda, Konsey Yürütme Kurulu üyelerinin yanı sıra, sponsor firma temsilcileri ve sivil toplum örgütü yöneticileri program çalışması detayları üzerinde son rötuşları yaptılar. Bosna Hersek’in Zavidovici kentinin onur konuğu olarak ağırlanacağı festivale ayrıca Romanya, Yunanistan, Makedonya, Kosova ve Gürcistan’dan da ekipler davet edildi.
İSİMLER DEĞİŞECEK
15 Temmuz demokrasi şehitlerinin unutulmadığı programda, Çakal Dere Caddesi diye bilinen meydan ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Park Sosyal Tesisleri’nin ismi 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olarak değiştirilecek. Festivale Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Demir de katılacak. Festival yürüyüşü 21 Ekim Cuma saat 16.00’da Ömer Halisdemir Parkı önünden başlayacak. Dereboyu mevkii Taşköprü’den, Hürriyet caddesini takip ederek Orhangazi Caddesinden devam edecek festival yürüyüşü, İstiklal Caddesi, Ahmet Dural meydanı yönünden Demokrasi Meydanına kadar devam edecek.
KARATAY DA GELİYOR
Uluslararası halk dansları gösterimleriyle renklenecek Gemlik Zeytini Festivali’nde, ünlü Boşnak Böreği, Gemlik zeytini ve Gemlik zeytinyağı eşliğinde vatandaşlarla paylaşılacak. Zeytin ve zeytinyağı tanıtımı ile ilgili organizasyonlar festivale büyük anlam katacak. Festivale geçen yıl olduğu gibi bu yılda ünlü diyet uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay gelecek. Karatay Gemliklilere bir kez daha konferans verecek. Zeytin Hasat programı da organizasyonun en renkli etkinliklerinden birisi olacak.
22 Ekim Cumartesi ve 23 Ekim Pazar günü de devam edecek olan Gemlik Zeytini Festivali kapsamında, ünlü türkücü ve ekranların sevilen yüzü Turgay Başyayla “Lezzet yolculuğu” program çekimini Gemlik’te yapacak. Ayrıca türkü dolu bir konser verip, program sunuculuğunu da üstlenecek olan Turgay Başyayla’ya ünlü pop sanatçısı Göksel de eşlik edecek. Göksel ilçeye Borusan A.Ş. firması sponsorluğunda gelecek. Okullararası şiir, kompozisyon, resim ve fotoğraf yarışması sergisi ve ödül törenini, Uluslararası ve Okullararası Satranç Şampiyonası izleyecek.
Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Genel Sekreteri Mehmet Çelik ve Başkan Yardımcısı Ahmet Çakmak’ın ev sahipliğinde toplanan yürütme kurulu üyeleri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve sponsor firma yetkilileri, festival programının detaylarını görüşerek, fikir birliğine vardılar. Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, toplantıların periyodik olarak devam ettiğini belirterek, gün ve saat konusundaki çalışmaların son şeklini önümüzdeki günlerde alacağını söyledi. Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, “Zeytinin Başkenti Gemlik’te, herkesin beğeneceği, zeytinimizin tanıtımına uluslararası düzeyde katkı sağlayacağı bir program için çalışıyoruz. Emeği geçen herkesi teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat