Loading...

Zindanda 21 gün ve Kudüs

Bursa 11 Aralık 2017 11:04
Videoyu Aç Zindanda 21 gün ve Kudüs
A
a

Genç İHH “Zindanda 21 Gün ve Kudüs” adlı programıyla Ördekli Kültür Merkezi’nde Bursalılarla bir araya geldi. Programa konuşmacı olarak katılan Mirasımız Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Buyruk Kudüs ve İslam coğrafyası üzerinde oynanan oyunları anlatarak tüm Müslümanların bu konuda son derece duyarlı olmalarına değindi.

Program hakkında gazetemize konuşan Bursa Genç İHH Başkanı Fatih Mehmet Boz’da bu tür programları her zaman gerçekleştireceklerini ifade etti. Bursa Genç İHH Başkanı Fatih Mehmet Boz programla ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Boz, “Üniversiteli, liseli, ortaokullu genç kardeşlerimizle birlikte çeşitli ilmi çalışmalar yapmaya çalışıyoruz.Ümmet coğrafyasını dolaşan bir perspektifle genç kardeşlerimize fayda olabilmek için çalışmalar içerisindeyiz. Bunlardan biri de bu akşam düzenlenen program. Bu konuyla alakalı Kudüs ilk önceliklerimizden biri. Takriben 20 gün önce Kudüs’le alakalı program yapmayı planlamıştık.

Bu planlama esnasında Amerikan Başkanı Trump’ın yapmış olduğu Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi sebebiyle bu yapmış olduğumuz program daha da önem arz etmeye başladı. Bununla alakalı 21 gün boyunca İsrail, Kudüs zindanlarında kalan Mirasımız Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Buyruk abimizi davet etmiştik. Kendisi bizleri kırmayarak bu önemli gecede buraya geldiler.

Yine bununla alakalı Kudüs Zindanlarında 21 gün ve Mescid-i Aksa’nın önemi konulu bir program inşa ettik. Katılımın yoğun olması bizleri de son derece mutlu etti. Bizler de her zaman bu tür etkinliklerimizi gerçekleştirerek konunun ciddiyetini herkese anlatmak için gayret ediyoruz” diyerek faaliyeti anlattı.
Kaynak : ÖZLEM ATAÇ / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat