Loading...

‘24 Haziran’da dur diyeceksiniz’

Nilüfer 19 Haziran 2018 22:02
Videoyu Aç ‘24 Haziran’da dur diyeceksiniz’
A
a

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Gemlik Balıkpazarı’nda halka seslendi. Bozbey, “Bu ülkede barış ve huzur içerisinde yaşamak zorundayız. Bizleri birbirimizle ötekileştirilen anlayışlara 24 Haziran’da dur demeliyiz” dedi.

CHP Gemlik İlçe Başkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Gemlik’te yaptığı esnaf ziyaretinin ardından Balıkpazarı’nda vatandaşlarla buluştu. Buluşmaya Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa 2. Bölge Milletvekili Adayı Kemal Atan, CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, Kadın ve Gençlik Kolları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“ÖTEKİ DİYENLERE KARŞI DURMALIYIZ”

Bu ülkede geleceğimizi, çocuklarımızı ve torunlarımızı düşünmek zorundayız diye konuşmasına başlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Bu ülkede barış ve huzur içerisinde yaşamak zorundayız. Bizleri birbirimizle ötekileştirilen anlayışlara 24 Haziran’da dur demeliyiz. Biz öteki değiliz. Ben de değilim, siz de değilsiniz. Onun için öteki diyenlere karşı durmalıyız. Rengiymiş, sıfatıymış, inancıymış, kimliğimiş ne olursa olsun, insan olması yeterlidir. İnsan olarak bakmamız gerekiyor. Biz bunu sağlayamadığımız için komşumuza dahi mesafeli yaklaşıyoruz. Daha önceki yıllarda kapımız açık değil miydi komşumuza? Onlara tuzumuz bittiğinde tuz almaya komşunun kapısını çalmaz mıydık? Acaba komşumuz kimdir? Apartman ya da yan daireye biri taşındığında onu sorgulama durumuna geçmediniz mi? Biz böyle değiliz, böyle olmadık, böyle değildik biz. Bizi ne için bu hale getirdiler! Onu sorgulayın. Kimse kimsenin camiye gidiyor mu gitmiyor mu? İçki içiyor mu içmiyor mu? Alevi mi Sünni mi? diye sormazdı. Hepimizin komşuları vardı. Hepsini biliyorduk. Ama biz insan gözüyle bakıp öyle davranıyorduk. Şimdi apartmana biri taşınıyor. Hoş geldin diyen bile yok, ona giden bile yok böyle mi birlikte yaşayacağız biz, bizim birlikteliğimizi de bozdular. Onun için elimizi vicdanımıza koyalım. Ne olursak olalım, ama elinizi vicdanınıza koyup biz artık komşularımızla komşu, kardeşlerimizle kardeş, kim olursa olsun hiç kimseyi ötekileştirmeden bütün içerisinde, huzur içerisinde yaşamamız gerekiyor. Bunu da sağlayacak olan 24 Haziran’da sizlerin verecek olduğu karardır. Herkesin vereceği karardır, Gemliklinin de Bursalının da Türkiye’nin de herkesin vereceği karardır. Onun için bu kararı verirken iyi düşünün.  Bundan 17 – 18 yıl önce komşularımızla nasıl bakıyorduk. Şimdi nasıl bakıyoruz? Onu değerlendirirseniz de dahi sonucu göreceksiniz. Sizler 24 Haziran’da buna dur diyeceksiniz” dedi.

“SENİN BENİM PARAM  KAÇIRILDI KARDEŞİM”

Gayri safi milli hâsılanın yüzde 20’sinin yurtdışına kaçırıldığını ifade eden Bozbey, “Onun için sevgili Gemlikliler etrafınıza, çoluğunuza çocuğunuza anlatın. Anlatın ki bu ülke bir sınırdan geri dönsün, kendine gelsin. Biz bu ülkede mutlu ve huzurlu yaşayabiliriz. Hem de öyle bir yaşayabiliriz ki bütün dünya ibretle bakar. Bu bizim mayamızda var, çünkü Çanakkale’de birlikte savaşmışız, düşmana karşı emperyalizme karşı birlikte mücadele vermişiz. Daha sonraki yıllarda hiç kimseyi ötekileştirmeden omuz omuza gelip Türkiye Cumhuriyetini kurmuşsuz. Sonrasında üretime başlamış Türkiye Cumhuriyeti neler ürettiğimizi sizler biliyorsunuz ben onlara girmeyeceğim. Son 16 senede neleri kaybettiğimizi sizler de biliyorsunuz. Cumhuriyet döneminde yapılanların tamamına yakını şu 16 senede maalesef kaldırıldı. Hangisini söylesek? Şeker fabrikalarını mı, Tüpraş’ı mı? Birçoğunun yerinde siteler var artık fabrikalar yok. Onun için değerlerimize sahip çıkmak zorundayız ve bunları yapmak zorundayız. Artık köylü ekmiyor, şehirli geçinemiyor, gençler işsiz, üniversite mezunlarının yüzde 40’ı iş arıyor. Türkiye güllük gülistanlık böyle bir şey yok. Bakın bir profesör hocamızın söylediği bir şey söylüyorum size Türkiye’nin Gayri safi milli hasılasının yüzde 20’si yurtdışına kaçırılmış durumda yaklaşık 200 milyar dolar para yapıyor. Batanları görüyorsunuz battım diye söyleyenleri görüyorsunuz. Batanları görüyorsunuz. Senin benim param kaçırıldı kardeşim, halen bu ülkede bunları yapanlara göz mü yumacağız? Hayır, göz yummayacağız! Biz bu ülkede birlik ve beraberlik içerisinde hiç kimsenin inancını sorgulamadan, kimliğini sorgulamadan, sıfatını sorgulamadan mutlu ve huzurlu yaşayabiliriz. Tek olay var insan olarak bakmak, eğer birbirimize insan olarak bakarsak, yanlışlarımız olabilir, hatalarımız olabilir, aynı düşünmüyor olabiliriz, ama bir araya geldiğimizde uzlaşabiliriz” şeklinde konuştu.

“İNSANLAR SANDIKLARA KOŞTURACAKLAR”

Muharrem İnce hakikaten bir ışık yaktı, Umut tazelettirdi bize umudumuzu ümidimizi ortaya koydu ben kendisine teşekkür ediyorum. Ülkenin dört bir yanında Muharrem İnce’nin destekçileri git gide artıyor. Anketlere falan hepsi yanılacak en fazla yanılan anketler, anketörler bu seçim yanılacak. Çünkü insanlar kendini hazırlamış 24’ünü bekliyor, hesabı soracaklar, hesabı sandıkta soracaklar. Onun için Muharrem İnce’nin mitingleri nereye giderse gitsin inanılmaz kalabalık ben Muharrem İnce’nin 1. turda seçileceğine inanıyorum. O gün göreceksiniz insanlar sandıklara gidecekler koşturacaklar ve Muharrem İnce’ye oy verecekler, CHP’ye oy verecekler. 25 Haziran sabahı uyandığımızda yepyeni farklı bir güneş bizleri ısıtmaya başlayacak. Gemliklilere özel bir görev düşüyor. Kalan 6 günde bu süreci çok iyi bir şekilde geçirmemiz gerekiyor. Özellikle bu seçimin kaderini kadınlar ve gençler belirleyecek. Onun için kadınlara ve gençlere mutlaka uğramamız gerekiyor. Kadınların oyunun %50’si CHP’ye gelsin biz gerçekten iktidarız, kadınlar bu devrimi yapacak ardından ise gençler yapacak ve değişim yaşanacak. Hep birlikte başaracağız” diyerek sözlerini tamamladı.
Kaynak : Caner Karcı - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat