Loading...

“900 YILLIK REZERV VAR”

Bursa 4 Ekim 2018 10:19
Videoyu Aç “900 YILLIK REZERV VAR”
A
a

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, 500 milyar dolarlık mermer rezervi ile ilgili tartışmalara noktayı koydu.

Başkan Tatlıoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yaptırdığı araştırmada 900 yıl yetecek mermer rezervi bulunduğunu söyledi. Tatlıoğlu, “Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Yönetim Kurulunun bu konuda bilgi sahibi olmasını umuyor ve arzu ediyoruz” dedi.
 
“BİLGİ SAHİBİ OLSUNLAR”
Başkan İrfan Tatlıoğlu, "Milli kaynakların kullanımıyla Bursa'nın dağ yöresinin çehresini değiştirecek, binlerce istihdamla milli ekonomiye yeni bir güç katacak Türkiye'nin ilk ve tek Maden İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne ilişkin Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamayı hayretle karşılıyoruz. Orhaneli’deki maden rezervi ile ilgili basın yayın organlarında geniş yer bulan haberlerin gerçeği yansıtmadığı iddia edilen açıklama, artık son aşamaya gelen Maden OSB'ye ilişkin yeterli bilgi sahibi olunmamasından kaynaklanmaktadır” dedi.

“SÖYLEDİKLERİMİZ İYİ İNCELENMELİ”
Haberlerin ve açıklamaların iyi incelendiğinde ne demek istediklerinin net anlaşılacağını ifade eden Başkan Tatlıoğlu, “Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin (MADSİAD) ilçemizde, sadece Erenler bölgesinde İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yaptırdığı araştırmada 105 milyar dolarlık ve 900 yıl yetecek mermer rezervi bulunmuştur. Erenler gibi 5 farklı bölgede daha mermer yatakları bulunmaktadır. Yöremiz ayrıca, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sondajlar ve araştırmalarda da tespit edildiği gibi çok zengin yeraltı kaynaklarına sahiptir” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat