Loading...

‘Amacımız üretmek ve paylaşmak’

Bursa 17 Temmuz 2019 10:40
Videoyu Aç ‘Amacımız üretmek ve paylaşmak’
A
a

TDK Genel Başkanı Ercan Yakut, "bizim gayemiz bağcıyı dövmek de değil, üzüm yemek de değil. Düşüncemiz üretmek ve paylaşmaktır..." dedi.

Mehmet Ergül/Özel Haber

Kurulduğu günden beri yaptığı faaliyetler ve açıklamalarla ilgi odağı olmayı başaran ve genel merkezi Bursa'da olan Türkiye Düşünce Kulübü (TDK) Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri anlama ve anlamlandırma adına başlattığı, "Düşünce İklimi Konferansları"na aralıksız devam ediyor.

Gazetemiz yazarlarından Mustafa Sevim'in program sunuculuğunu üstlendiği gecede TDK, "Düşünce İklimi Konferansları" serisinin dördüncüsünü Ördekli Kültür Merkezi’nde Stratejist Abdullah Çiftçi'nin, "Doğu Akdeniz ve Sanal Para" konulu konferansıyla gerçekleştirdi.

Çok sayıda STK temsilcisi ve davetlinin katıldığı ve salonun yetmemesi sonucu dinleyicilerin konferansı salon dışından takip ettiği programın açılışını ve selamlama konuşmasını yapan TDK Genel Başkanı Ercan Yakut, TDK'nın nasıl başlayıp bugünlere geldiğine değindi. Yakut, "amacımız ne üzüm yemek ne de bağcı dövmek, üzüm de yemeyeceğiz, bağcıyı da dövmeyeceğiz, düşüneceğiz, çalışacağız, üreteceğiz ve paylaşacağız..." dedi.
Başkan Yakut, konferans sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada da, "Düşünce İklimi Konferansları"nın devam edeceğini, Türkiye'de, dünyada alanında marka olmuş, saygın gazeteciler, düşünürler, bilim, sanat ve siyaset insanlarıyla Bursa'nın, Türkiye'nin ve dünyanın düşünce iklimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz" dedi.

YEREL MEDYAYI ÖNEMSİYORUZ
Başkan Yakut, yerel medyanın zor şartlarda değerli işler yaptığının altını çizip, önümüzdeki süreçlerde yetkin yerel medya temsilcilerinin, yazarlarının da katıldığı konferanslar düzenleyeceklerini, Bursa'nın düşünen, yazan değerleriyle Bursalıları buluşturacaklarını söyledi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat