Loading...

 “Anayasamız çok güçlü”

Bursa 9 Kasım 2019 09:36
Videoyu Aç  “Anayasamız çok güçlü”
A
a
Özel Haber / Engin Özkonuk

Siyaset gündemine dair yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu; "Türkiye'yi küçümseyenler bu toprakların aslanları ile karşılaşınca ne yapacaklarını şaşırdılar. Barış Pınarı Harekatı yüzyıl sonra Dünya'ya yeniden Mehmetçik'in gücünü gösterdi. Dünya gördü ki, bu milleti hiçbir teknoloji durduramıyor" diyerek Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarılı bir sürece daha imza attığını vurguladı.
“ FETÖ’nün Beslendiği Damarlar Kesilmeli”
Türkiye'nin mihenk ve yeniden doğuş gecesi olan 15 Temmuz ihanet girişiminin yaşandığı geceden bugüne FETÖ ile daha etkin bir mücadeleye imza atılamadığını ifade eden Vahapoğlu, "Elbette böylesine zincir bir şebekenin derin kollarını kesmek kısa sürede mümkün değil. Ancak FETÖ'nün beslendiği damarlar kesildiğinde sorunun kökten kesildiğini göreceksiniz. Geçmiş ile bugünü mukayese etmekte fayda var. Milli Güvenlik Kurulu güncelerinden bugüne doğru geldiğimizde terör ile en etkin temizlik yapabildiğimiz güçteyiz diyebilirim. Türkiye'nin askeri gücünü Barış Pınarı Harekatı ile herkes gördü. Devletimizin daha başarılı olabilmesi için Fethullahçı Terör Örgütü'nün Bursa ayağı da tamamen temizlenmelidir. Bu konuda güvenlik ve istihbarat güçlerimize güveniyoruz. Adaletin tesisi için FETÖ'nün hem ekonomik dinamiklerini hem de finans kaynaklarını kurutmalı hatta yerle bir etmeliyiz. Türkiye'nin gündeminden FETÖ artık yok edilerek çıkarılmalıdır. Amerika ve başka birilerinden medet ummaya gerek yok, Türk İstihbaratı Dünya'nın her yerinde başarılı operasyonlara imza atabilecek güçtedir. Yapılması gereken tek şey gerekli yetkinin verilmesidir" dedi.
 “Anayasamız çok güçlü”
Türkiye'nin erken seçimden herhangi bir kazanımı olmayacağını da vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, "Sayın Devlet Bahçeli'nin önerdiği rol model ile güçlü bir Anayasanın tesisi sağlanmıştır. Bugün ister Cumhurbaşkanı isterse Türkiye Büyük Millet Meclisi olsun kimse halka rağmen rest çekemez. Anayasa ile, halk ve demokrasi güvence altına alınmıştır. Seçim isteyenler Milletvekilliği koltuğunu bırakmak zorundadır. Çünkü Anayasa'da seçim için 'ya Cumhurbaşkanı ya da Parlamento görevden el çeker' ibaresi bulunmaktadır. Bu nedenle bugün Amerika ve Başkanı Donald Trump'ın düştüğü komik duruma Türkiye asla düşmez. Türkiye, demokratik bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası çok güçlüdür. Ve teröristlere göz yumulmasını beklemek ise, acziyettir" diyerek hem anayasa hem de terörle mücadele de Milliyetçi Hareket Partisi'nin tavrını da ortaya net bir şekilde koydu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat