Loading...

“Ben hep aranızdayım” projesine bir destek de MHP’den

Bursa 7 Ekim 2019 09:23
Videoyu Aç “Ben hep aranızdayım”  projesine bir destek de MHP’den
A
a

“Bursa Zübeyde Anne ve Gazi’yi Bekliyor!” haberi ile ilk kez gazetemiz aracılığı ile Bursalılara duyurduğumuz, Uluslararası Sinemacılar Derneği Başkanı Selami Yanık tarafından organize edilecek olan “Ben Hep Aranızdaydım” adlı projeye en büyük destek Milliyetçi Hareket Partisi’nden geldi.

Hanife ÖRSOĞLU/ Özel Haber

Projenin Bursa’da gerçekleşmesi için en başından beri maddi-manevi destek veren MHP Yıldırım-Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Mustafa Kargılı; “Bizim için maneviyatı yüksek olan bu projenin Bursa’da gerçekleştirilmesi açısından MHP adına Büyükşehir kanadında bazı temaslarda bulunduk. Talebimiz olumlu karşılandı. Süreci takip ediyoruz” dedi.

“HER ZAMAN YANIMIZDA İDİ”
Uluslararası Sinemacılar Derneği Başkanı Selami Yanık tarafından hazırlanan, Cumhuriyet’in 96’cı yılında 29 Ekim’de Bursa’da gerçekleşmesi planlanan projeye siyasi parti temsilcileri ve STK’lardan yoğun ilgisi ile karşılaştı. Siyasi Partilerin İl ve ilçe Başkanlıkları, Belediye Meclis Üyeleri, Oda-Sendika-Dernek Yönetimlerinden destek mesajları aldığını belirten Yanık, manevi desteklerden dolayı teşekkür etti. Projeye her kesimden destek aldıklarını belirten Yanık; “29 Ekim’de yapacağımız etkinlikle Bursamızı Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’nin doğum yeri olan Kuzey Makedonya’nın tek Türk beldesi olan Jupa ile de buluşturacağımız için gururluyuz.  Ata’mızın mirasına sahip çıkarak Jupa’da doğduğu evi restore eden Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bizlere bu gururu da bahşettiği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’YE DAMGA VURAN İSİMLER BURSA’DA OLACAK!
İstanbul’a giderek son hazırlıları ve oyuncuların provalarını yerinde takip eden Yanık; “Projenin gerçekleştirilmesinde şu anda 60 kişilik bir ekip çalışıyor. Projenin detaylarını daha önce Büyükşehir Başkanvekili sayın Süleyman Çelik ile paylaşmıştık. Son şeklini de Bursa’nın resmi makamları ile birlikte karar vererek belirleyeceğiz. Çabamız Bursa’nın Tarih, Kültür ve Turizm alanında, hak ettiği yere ulaşabilmesi. 29 Ekim’de birçok sürprizimizde var. Osmanlı’nın kurucularının ebedi evlerinden kortej eşliğinde inecek olan Türkiye’nin ünlü yüzlerinin de Bursalıları selamladığı organizasyonda başta Jupa Belediye Başkanımız olmak üzere Avrupa’dan birçok siyasetçi ve ekonomi dünyasına yön veren birçok Türk’ün de Bursamıza gelmesini sağlayarak, bu görsel şöleni birlikte izletmenin mutluluğunu yaşayacağız. “Zübeyde Anne ve Gazi”, yaptığımız bir protokol ile Jupa’da bir 12 derslikli okul yapacak,  Jupa Belediyesi söz konusu okul alanı için Ali Rıza Efendi Konağı’na komşu bir arazi tahsis etti. Ayrıca bu proje ile 120 kız evladımıza lise ve üniversite öğretim hayatında burs vermeyi düşünüyoruz. Heyecanlı ve gururluyuz” açıklamasını yaptı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat