Loading...

“Bir şiir bir şarkı”

Bursa 4 Kasım 2019 09:27
Videoyu Aç “Bir şiir bir şarkı”
A
a

Aşk, anlatılmaz, yaşanır, derler. Bugün yaşanmadı ama ‘aşk’ anlatıldı. Şiirlerle, şarkılarla anlatıldı.

Özel haber / Hanife Örsoğlu

 Hem de tüm yönleriyle: Karşılıksız aşklar, karşılık bulmayan sevgiler, platonik aşklar, acı veren, mutsuzluk yaşatan, melankolik aşklar dile getirildi dizelerde, ezgilerde. Yitirilen sevgiler, sevgililer, aşk yüzünden yaşanan acılar, çekilen çileler... bugün hepsi anlatıldı. Selahattin Seymen önderliğinde her onbeş günde bir düzenlenen “BİR ŞİİR BİR ŞARKI” etkinliğinde aşkın pek çok yüzü anlatıldı. Salt aşk mı vardı bu izlencede? Çağdaş Türk ozanlarından halk ozanlarına dek çok sayıda ozanın şiirleri okuyucular tarafından yorumlandı. Toplumsal içerikli şiirler olduğu kadar bu etkinlikte Cumhuriyet konulu şiirler de vardı. Kısaca şiirin her türlüsü yorumlandı.

Türk Sanat Müziği’nin en seçkin şarkıları gecede ustaca seslendirildi. Şiirleri ve şarkıları yorumlayanlar, duygu yüklü, amatör ruhlu idiler ama yorumlarında ustalara taş çıkartacak denli profesyoneldiler. 
Sunucular Hayati Yıldırım ile Hamiyet Annaç Akyıldız'a arasındaki uyum, sanatçıları mikrofona çağırmaları her türlü övgüye değerdi.
Özetle şiir ve şarkı şöleni yaşadık. Doyumsuz bir sanat günü oldu dinleyenler için…

1000
icon
Hamiyet Annaç Akyıldız 4 Kasım 2019 12:08

Gözlemlerinizi herkesin gözlerine hoş bir anlatımla sunduğunuz için teşekkürler.Güzel bir programın arkasından tatlı bir yorgunluk kalmıştı.Sizin yazınızla verdiğimiz keyif kadar keyiflenip yorgunluğu bir kenara attım.Düşünüp kaleme aldığınız için teşekkürler.... Nice proğramları paylaşmak dileği,sevgi,saygıyla.... Başarılı çalışmalar,yayınlarınız olsun

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat