Loading...

“Biz gençler inanırsak mutlaka başarırız”

Bursa 19 Kasım 2019 08:53
Videoyu Aç “Biz gençler inanırsak mutlaka başarırız”
A
a
Elif Kuş BEŞİK/ÖZEL HABER

Günümüz gençleri bir de çalışmaktan kaçar derler. Önce istemek ve sonrasında başarmanın vermiş olduğu bir hayalin hikayesini anlatacağız sizlere. 18 yaşındaki genç girişimci Mustafa Ekici’nin hikayesi…
Genç girişimci Mustafa Ekici ticarete atılmasının hikayesini anlatırken ticaret ile çocukluk yaşlarında tanıştığını ve ticaretin dededen toruna devam ettiğinin de altını çiziyor. Ekici, “Ben henüz çok küçükken dedem tekstil ile uğraşıyordu, ticareti ondan öğrendim. Tabi bu arada eğitimimi de asla yarıda bırakmadım. Bende dedem gibi ticaretle uğraşmak istedim ve ailemin de desteği ile kendi iş yerimi açtım” diye anlattı.

Hayalden Gerçeğe…

Küçük yaşlardan beri araba koleksiyonu olan bilhassa da ralli yarışlarına karşı olan ilgisiyle de çevresi tarafından bilinen Ekici, ticarete oto yıkama ve kiralama işiyle atıldığını ve amca oğlu Fırat Ekici’nin de  destekleriyle işletmelerinin başında olduklarını ifade etti. Genç girişimci Ekici, “Ben çocukken arabaları çok severdim, o kadar çok arabam var ki hepsini tamir eder onları yarıştırır ve oynadıktan sonra tek tek siler odamda bir köşede saklardım. Hatta gizli bir yerde muhafaza ederdim ki kimse arabalarıma dokunmasın. Daha sonra da yine sevdiğim ilgi duyduğum ve hayalini kurduğum ticarete içinde arabalar ile haşır neşir olabileceğim bir iş seçtim. Şimdi Gürsu Organize Sanayi Bölgesi’nde oto yıkama ve oto kiralama şirketimiz var. Amca oğluyla da birlikte işletmeciliğini yaklaşık 6 aydır yapıyoruz. Çok şükür ekmeğimizin peşindeyiz” dedi.“Biz gençler inanırsak mutlaka başarırız”

Kendisi gibi genç olan arkadaşlarına da seslenen Ekici, gençlerin hiçbir zaman hayal kurmaktan korkmamaları gerektiklerini de söyledi. Ekici, “ Her işin mutlaka bir zorluğu vardır. Bugün genç yaşıma rağmen ticaret ile uğraşıyorum. Ailemin desteği çok büyük ama bana bu yolda inananlar kadar bu işi yapamayacağımı düşünenler de vardı. Önce ben inandım ve biraz zaman alsa da istediğimi başardım. Benim gibi genç olan arkadaşlarıma da söylemek isterim ki, asla hayallerinden vazgeçmesinler ve korkmasınlar. Biz gençler inanırsak mutlaka başarırız” dedi. 


1000
icon
Simge 19 Kasım 2019 13:16

Yeni nesil harika. Hepsini canla başla takdir ediyorum ❤️

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat