Loading...

"Bursa denilince akla Osmangazi Meydanı gelecek”

Bursa 9 Mart 2019 21:46
Videoyu Aç "Bursa denilince akla Osmangazi Meydanı gelecek”
A
a

Bursa'ya 24 saat yaşayan muhteşem bir meydan geliyor.

Osmangazi Belediyesi tarafından 3 yılda 143 milyon lira kamulaştırma harcanarak ortaya çıkarılan 40 bin metrekarelik Osmangazi Meydanı şehrin buluşma noktası olacak, sosyal ve kültürel alanlarıyla yaşama değer katacak. 
 
“MUTLULUK YAŞIYORUM”
Belediye Başkanı Mustafa Dündar, altında 2 bin araçlık otoparkı bulunan yeni meydanı şehrin buluşma noktası olarak lanse ederken, "Bursa denilince akla Osmangazi Meydanı gelecek. Ayrıca Ulubatlı Hasan Bulvarı'nda trafiği yer altına alıyoruz. Osmangazi Meydanı ile Demiryolu ve Merinos birleşiyor. Muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor” dedi. Dündar, Dev projenin tanıtım toplantısında sözlerine, "hemşehrilerimizin heyecanla beklediği, istediği büyük bir projeyi paylaşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.
 
 “143 MİLYONLUK KAMULAŞTIRMA YAPTIK”
Osmangazi Meydanı için yürüttükleri kamulaştırma çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Dündar, “Proje alanında 84 bina yıktık, 22 bin 518 metrekare alan kamulaştırdık. 143 milyon 217 bin TL kamulaştırma bedeli ödedik. Proje için adım attığımız ilk günden itibaren, gerek yer sahipleriyle uzlaşma noktasında, gerekse bölgeden kiracı esnafın tahliye edilmesi sürecinde üstesinden kolaylıkla gelinemeyecek sorunlarla karşılaştık. Ancak sonuçta Bursa kazanacak dedik ve durmadık. Bugün de bu planlı ve kararlı çalışmanın sonucunu hep beraber görüyoruz” şeklinde konuştu.

Osmangazi Meydanı'nın altında 2000 araçlık 4 katlı otopark inşa edilecek, Ulubatlı Hasan Bulvarı'nda trafik yer altına alınarak Demiryolu Merinos ve Kent Meydanı bütünleştirilecek.

Osmangazi Belediyesi’nin kente değer katacak yatırımlarından olan Osmangazi Meydanı Projesi, tüm detaylarıyla Bursa basınına tanıtıldı.

Osmangazi Meydanı Tanıtım Toplantısı’na TBMM İnsan Hakları Komisyonu ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti Bursa Milletvekilleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ile davetliler katıldı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat