Loading...

“DERDİMİZ ÜRETİMİ ARTTIRMAK!”

Bursa 6 Ekim 2019 09:16
Videoyu Aç “DERDİMİZ ÜRETİMİ ARTTIRMAK!”
A
a

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, hafta içinde yaptığı basın toplantısı ile gazetecilerle bir araya geldi. Özüner, Bursa Tarım Fuarı’nda sergileyecekleri, son teknoloji ürünü olan traktörleri tanıttı.

Tuğba AYHAN/ Özel Haber

Genel Müdürü Aykut Özüner, “Kuruluşunun 65. yılında TürkTraktör, çiftçinin ihtiyacına ve verimli üretim için modern tarıma yönelik aralıksız yatırımlarını sürdürüyor. Bu yılın başından beri gerek mekanizasyon ve akıllı tarım uygulamaları gerekse de kampanyalar ile çiftçimizin yanında olduğumuzu gösterdik. Bursa gibi verimli topraklara sahip büyük bir tarım kentinde bizi, yeniliklere çok açık bir çiftçi profili karşılıyor. Gün geçtikçe tarım alanlarının küçülmesi ve tüketimin büyümesi ile az alandan çok fazla verim elde edebilmek için çalışmalar sürdürüyoruz. Bu yüzden son yıllarda TürkTraktör’de ürünlerle birlikte sunduğumuz teknolojilerle tarımda daha fazla verimliliği sağlayacak teknolojiler üreterek kendi açımızca sorulara cevap veriyoruz.” dedi.
TEK YAPMANIZ GEREKEN GAZA BASMAK
Ar-Ge çalışmalarının ve üretiminin ülkemizde gerçekleştiğine vurgu yapan Aykut Özüner: “New Holland MasterDrive ve Case IH ProGuide modellerimizle bu son teknolojiyi her kesimden çiftçinin erişebileceği uygun bir fiyat ile piyasaya sunuyoruz. Bursa fuarında da uydudan otomatik kumandalı traktörlerimizi tanıtacağız. Geçtiğimiz günlerde test sürüşleri yapıldı. İlk defa müşterinin önüne Bursa fuarında çıkartacağız. Bu bahsettiğimiz uydudan otomatik kumandalı traktör ile tarlalarda ayçiçeği, mısır, fasulye gibi sıralı ekim yapılan yerde araziyi tanımladığınızda tek yapmanız gereken ekipmanın başına geçmek ve gaza basmak olacak. Buradaki otomatik kumandanın amacı ise sıralı ekim esnasında oluşan sıra sapmalarını minimuma indirerek verimliliği arttırmak. Sıraların düzgün olmasıyla birlikte araziye daha fazla sıra atmış oluyorsunuz ve bu şekilde tarladan elde edeceğiniz kazanç maksimuma çıkmış olacak. Tarımsal faaliyetlerde kullanılan tohum, ilaç ve gübreden yakıta kadar tarımsal girdilerin gerektiği kadar kullanılmasını ve toplam maliyetin düşürülmesini sağlayacak. Bu teknoloji ithal araçlarımızda zaten bulunmakta. Bunu ilk defa yerli üretim olarak yapmak istiyoruz. Var olan teknoloji pahalı ve büyük traktörlerde bulunan bir teknoloji. Amacımız bunu daha orta seviyeli çiftçilerinde alabileceği seviyeye getirmekti.” İfadelerini kullandı.

BİÇİLMİŞ KAFTAN
Fuara getirdikleri ürünlere kısaca değinen Özüner: “Uluslararası ödüllü yılın traktörü New Holland TTJ serisinin 5. yılına özel olarak, 150 adet sınırlı üretimi yapılan TTJunior modelimizi de fuarda sergiliyoruz. Eşsiz ölçüleri, güçlü ve ekonomik motoruyla geçtiğimiz yıllarda kullanıcıların vazgeçilmezi olan TTJunior, koyu gri ve New Holland mavi renklerine sahip özel tasarımıyla standımızda fuar ziyaretçilerini karşılayacak. Maksimum performans ve yakıt ekonomisini bir arada arayan çiftçilerimizin ilgisini çekecek bir diğer ürünümüz ise TD4.100F. Bu modelimiz, yüksek basınçlı common-rail yakıt enjeksiyon teknolojisiyle donatılmış, 4 silindirli, tam 98 beygir gücü ile şu ana kadar yalnızca ithal traktörlerin yanıt verebildiği bahçe faaliyetlerinde yerli ve ekonomik bir çözüm oldu” diyerek iki ürüne özellikle dikkat çekti. “Bizim için ayrı bir yeri olan Bursa’da, bahçe tarımının önemli bir paya sahip olduğunu biliyoruz.” sözleriyle konuşmasını sürdüren Özüner: “Bu sebeple yukarıda saydığım ürünler gibi T450 S/B ve T480B traktörlerimizin tanıtımını geçtiğimiz senelerde yine burada gerçekleştirmiştik. Bir başka bahçe traktörümüz bu yıl lanse edilmesine rağmen çiftçilerimizin beğenisini kazanarak pazarda önemli pay edinen T580B ile Bursa bölge çiftçileri ilk kez BurTarım 2019’da buluşacak. Tüm bu ürünlerimizin ve tarımsal faaliyetlerin her alanında kullanılabilen tarımsal ekipmanlarımızın yanı sıra New Holland marka iş makinelerimizi görmek için sizleri Case IH ve New Holland stantlarımıza bekliyoruz’ şeklinde konuştu. Çiftçiler için kolaylıktan bahseden Özüner, “Bir teknolojik gelişmemiz ise mobil uygulama ile çiftçinin birçok farklı kaynaktan elde ettiği bilgiyi tek kaynağa indirgemek. ‘Tarlam Çepte’ uygulaması ile bölgedeki ilaç, gübre ve mazot fiyatlarından çiftçiyi daha kolay haberdar etmek. Müşterimize hediye ettiğimiz aktivasyon kodu ile arazinin bulunduğu bölge ile ilgili daha detaylı bilgi edinebiliyorlar. Uydu aracılığıyla bitkinin sağlığı, su durumu, arazinin durumu ile ilgili belirli renklerle çiftçi tarlaya gitmeden bilgi edinebiliyor.” şeklinde konuştu. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat