Loading...

“FİKİRLERİMİZİ TAZELEDİK”

Bursa 18 Mart 2019 23:58
Videoyu Aç  “FİKİRLERİMİZİ TAZELEDİK”
A
a

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünde, Mihraplı Şehitlik Anıtı’nın montajının yapıldığı programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş “Ülkemiz adına daha heyecanlı ve kararlıyız, fikirlerimizi tazeledik” dedi.

15 bin 220 metrekarelik alanda uygulanacak proje hakkında bilgi veren Alinur Aktaş,  “Ülkemiz adına daha heyecanlı ve kararlıyız. Duygularımızı, fikirlerimizi tazeledik, duamızı yaptık. Şehitlik anıtımız dernek birimleri, müze, sosyal alanları ile tören alanı, müze tüneli ve çevre düzenlemeleriyle hem şehitlere vefa borcu yerine getirilecek hem de Bursa görkemli bir meydana kavuşmuş olacak” dedi.

 ‘’ŞEHİTLERİMİZE YAKIŞIR BİR MEKAN’’

‘Mihraplı Şehitliği’nin ‘19 Eylül Gaziler Günü’nde tamamlanarak ziyarete açılmasının hedeflendiğini belirten Başkan Aktaş, “Bizler ne yapsak azdır. Şehitlerimiz, bu vatanın bağımsızlığı, birliği ve beraberliği için, canlarını ve ömürlerini feda ettiler. Bize de düşen onların adını burada yaşatmaktır. Mihraplı Şehitliği, Bursa ve Türkiye’nin gururu olan şehitlerimize ve gazilerimize yakışır bir mekân olacak” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat