Loading...

‘Her Mahallede Bir Çelebi’

Yıldırım 26 Kasım 2018 15:37
Videoyu Aç ‘Her Mahallede Bir Çelebi’
A
a

Ak Parti Yıldırım İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın başlattığı proje olan ‘Her Mahallede Bir Çelebi’ programı bu hafta Çınarönü Mahallesi’nde gerçekleşti.

'Her Mahallede Bir Çelebi' programı ile  ilgili açıklamada bulunan Yıldırım Gençlik Kolları Başkanı Ülhak Eyin; “Yaklaşık iki ay önce başlattığımız ve her hafta pazar günleri sabah namazı ve ardından beraber yaptığımız kahvaltıyla gerçekleştirdiğimiz programımız gün geçtikçe daha geniş bir katılımla ve gençlerimizin büyük teveccühüyle devam ediyor” dedi.  Eyin, ayrıca programda şehrin önemli siyasetçi ve fikir adamlarını gençlerle buluşturduklarını ifade ederken gençlerin bundan çok memnun olduğunu ve bu anlamda pek çok olumlu geri dönüş aldıklarının da altını çizdi.
 
Proje isminin hikayesi
 
Programa ilk önce Yeşil Camii’nde kıldıkları sabah namazıyla başladıklarını söyleyen Yıldırım Gençlik Kolları Başkanı Ülhak Eyin,“Bildiğiniz üzere Osmanlı padişahlarımızdan Çelebi Mehmed’in kabri Yeşil Türbe’de bulunmaktadır. Bizlerde ilk olarak  Yeşil Camii’de sabah namazımızı kıldıktan sonra kabir ziyaretinde bulunduk. Ardından bu ziyaret sonrasında yola çıkarak aldığımız karar ile programa ‘Her Mahallede Bir Çelebi’ ismini vermek istedik” diye anlattı.
 
Hedef; “Çelebi” gençlere ulaşmak
 
Çelebi isminin manası ile yola çıktıklarını ve hedeflerinin de çelebi gençlere ulaşmak olduklarını söyleyen Eyin, “Görgülü, bilgili, olgun insan anlamına gelen çelebi ismini programa vererek her mahallede çelebi gençlerle bir araya gelmeyi hedefliyoruz. Gençlerimizle mahallelerimizin, şehrimizin ve gençliğin sorunları üzerine konuşup fikirler üretiyor faydalı olmaya çalışıyoruz. Bu programımızı uzun bir süre daha devam ettirmeyi düşünüyoruz. Gençlerimizin program hakkında detayları ve bir sonraki hafta hangi mahallede olacağımızı Yıldırım Ak Parti İlçe Gençlik Kolları sosyal medya hesaplarından takip edebileceklerini bir kez daha hatırlatmak ister tüm genç arkadaşlarımızı da programımıza davet ederiz” diyerek sözlerine son verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat