Loading...

‘Hiç şaşırmadık, bir açmazın içindeler’

Siyaset 30 Kasım 2018 17:29
Videoyu Aç ‘Hiç şaşırmadık, bir açmazın içindeler’
A
a

Yeniden Refah Partisi kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verildikten sonra Milli Görüş’ü temsil edecek tek siyasi parti olmasından dolayı bazı basın mensupları tarafından ortaya atılan iddialara Kurucular Kurulu Üyesi Doğan Bekin’den yazılı açıklama geldi.

Doğan Bekin yaptığı imzalı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Yeniden Refah Partisi, toplumumuzu fragmanlara bölüp, ayrıştırmaya çalışan anlayışa karşı, birleştirici ve bütünleştirici bir güç olarak ortaya çıkmıştır.

Geçmişte 28 Şubat post-modern darbe girişiminin vesayetçi kendilerine demokrat olan sözde kalemşörlerin, Yeniden Refah’ın kurulmasıyla birlikte sahne almaları hiç de şaşırtıcı olmadı.  

Bu malum çevrenin sistematik saldırgan politikalarla içgüdüsel olarak hissettikleri Yeniden Refah’ın güçlü çıkışını önleyebilmeleri nafile olsa gerek. Bu anlayıştaki sözüm ona demokratların içinde bulundukları ruh halini ve açmazı anlamamak mümkün değildir.

Bizler, bir arada var olma ve hoşgörü bağlamında, her türlü gerginlikten uzak, hak, hukuk, adalet odaklı, saygı ve sevgiye dayalı, ötekileştirici ve ayrıştırıcı değil, birleştirici ve kucaklayıcı olgun ve düzeyli siyaset yapmayı amaç edinmiş bir anlayışa sahibiz.

Ortaya koyduğumuz siyasi strateji ve insanımızın bizlere karşı olan büyük teveccühü doğru yolda olduğumuzun en belirgin göstergesidir.

Yukarıda ifadesini bulan bu yeni siyasal zeminli gerçeklik anlayışı ile hareket eden Yeniden Refah, her türlü kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyasi söylemden uzak durmayı ve salt ülkemizin kangrenleşmeye yüz tutmuş sorunlarına çözüm olmaya odaklanmayı yeğlemektedir.

Yeniden Refah Partisi’nin önünü tıkayabilmek amacıyla kendilerini “hukukun üstünlüğü” anlayışının önünde görmeye çalışan 28 Şubat zihniyetli malum odakların “Yeniden Refah Partisi” kapatılabilir şeklinde yargıyı etkilemeye çalışmaları içinde bulundukları açmazın bir göstergesi niteliğindedir.

Ezcümle, geçmişte 28 Şubat kompartmanının“birinci mevki ”inde kendilerine yer edinip ısmarlama kalem sallayan sözde kalem erbabının, Yeniden Refah Partisi sendromu ile mevzi almaya çalışmaları ve kendilerince yargıyı baskılamaya çalışacakları zannı ile hareket etmeleri hiç de şaşırtıcı olmadı. Bu da Yeniden Refah Partisi’nin doğru yolda olduğunun en tabii göstergesi niteliğinde olsa gerek.”

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Doğan Bekin’in, kamuoyunu bilgilendiren yazılı açıklaması sonrasında, partinin kapatılması ihtimali üzerinde duranların nasıl bir cevap verecekleri merakla bekleniyor.

Kaynak : Hasan Karabulut
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat