Loading...

“Milliyetçilik  işaretle olmaz!”

Bursa 31 Ekim 2019 09:33
Videoyu Aç “Milliyetçilik  işaretle olmaz!”
A
a

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa şubesi başkanı Muzaffer Uyar gazetemize açıklamalar da bulundu.


ÖZEL HABER- ELİF KUŞ BEŞİK

Bilecik’te doğan Uyar  Kıbrıs Barış harekatına Kayseri Tugayından katıldı , 8 yıldır Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa şubesi  başkanlığını yapmaktadır .
Dernekte İstiklal savaşı gazisinin günümüz de kalmadığını ifade eden Uyar  şu bilgileri verdi  : “2847 yasaya göre kurulmuş  Türkiye Subaylar  derneği , Türkiye Astsubaylar derneği  , Türkiye Şehit aileleri ve Muharip Gaziler derneği  bünyesinde  İstiklal  ,Kore  ve Kıbrıs savaşı gazilerini barındıran Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa şubesiyiz  kamu yararına kurulmuş bir derneğiz . Günümüz de İstiklal savaşı  gazileri yaşlarından dolayı kalmadı , şuan da 28 tane Kore gazimiz ,1400 tane de  aidatını ödeyen Kıbrıs gazimiz var ama  Bursa ve ilçelerin de  genel olarak bu sayı 2500”.

GAZİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Gazilerin her türlü sorununu çözmek için ellerinden gelen her şeyi yaptığını söyleyen Uyar ; “Gazilerimiz genel sorunlarını ve devletle ilgili haklarını yönetim olarak korumaktayım. Bizim de problemlerimiz var biz 1005 sayılı yasaya göre ödül ve maaş alan Kıbrıs ve Kore gazileriyiz şeref aylığı olarak isimlendiriliyor 2007 yılında şeref aylığı  hükümetimiz tarafından sosyal güvencisi olan ve sosyal güvencesi olamayan olaraktan  ikiye ayrıldı . Hükümet’ten birinci isteğimiz  bize göre Anayasal bir eşitsizlik ilkesine aykırı bu durumun biran evvel düzeltilmesini  talep ettik, Cumhurbaşkanımıza iki kere teyit ettik birebir bir görüştük haberi var ve bu durumun düzeltilmesi yönünde ısrarcıyız .Bir başka sorunumuz  da faizsiz konut kredisi istiyoruz  yardım değil  evsizler için konut kredisi talebimiz var , Şehit ailelerine verilen konut kredisini Muharip gazilere de istiyoruz . İkincisi bir çocuğumuzu devlet dairelerinde iş imkanı istiyoruz bunlar şehit ailelerine iki Muharip gazilere bir iş hakkı veriliyor bize göre az kişiye iş imkanı sağlıyorlar biz kendi aramızdaki bu eşitsizliğin giderilmesini talep ediyoruz , onlar evladını kaybetmiş ne verse bu devlet azdır. Muharip gaziler savaşı tamamlayan gazilerdir , Muharip gazi olmasa savaşlar kazanılmıyor herkes yaralansa herkes şehit  olsa savaş kazanılmıyor” dedi.

Milliyetçilin işaretlerle  ilgili değil kalp ile olduğunu dile getiren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa şubesi başkanı Muzaffer Uyar;  “Cumhuriyet bayramımızın Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize armağanı olan  96. Yılını Bursa’da dün coşkuyla kutlandı . Bizim Muharip Gaziler olsun, halk olsun, polislerimiz olsun, okullarımız olsun çok büyük coşku vardı. Ama ben televizyondan izledim bütün illerde ve ilçelerde hakikaten bir özlem duymuşlar demek ki her yerde kutlandı. Keşke bu coşku devam etse yani. Milliyetçilik işaretlerle olmuyor kalple oluyor, sevgiyle oluyor. Biliyorsunuz bu sınırlar çizilirken bizler çok şehit vermişiz yani Kurtuluş Savaşında, Çanakkale de 252 bin şehit vermişiz, Sarıkamış ta 90 bin şehit vermişiz, Kore savaşında 741 tane şehit vermişiz, Kıbrıs Savaşında 498 tane şehit vermişiz, yani bu milli duygular olacak ki bu milli sınırlar aynı şekilde dursun yani. Çünkü hiçbir ülkenin sınırlarında ve toprağında gözümüz yoktur yeter ki bize dokunmasınlar yani.” şeklinde konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat