Loading...

 “Sendikalar bağımsız olmalı”

Bursa 3 Ekim 2019 11:40
Videoyu Aç   “Sendikalar bağımsız olmalı”
A
a

Tüm İş Konfederasyonu Bursa İl Başkanı Gökhan Özdek, Yeni Marmara Gazetesine yaptığı nezaket ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.


Fatma Dillioğlu / ÖZEL HABER
 

Sendikacılığın içinden geldiğini vurgulayan Özdek, “Kuruluştaki hedefimiz işçiyi aidat olarak görmeden onun haklarını savunmak. Bizim sendikamız siyasetle bağı olmayan bir sendikadır. Bugün diğer sendikalara baktığımız zaman, diğer sendikaların başkanları yukarıya başka, aşağıya farklı konuşuyor. Yani önce aşağının gönlünü ediyor, sonra yukarıya ‘Siz bize karışmayın’ diyor. Bu sendikalar işçiyi sağılacak inek gibi görüyor. Bugün işçilere çok komik rakamların zam diye verilmesinin temel sebebi sendikaların bu hareketlerinden kaynaklanmaktadır. Ben sendikacılığın içinden geliyorum, kim olursa olsun yanlışına yanlış derim. Bu durumu bir kere İslam kabul etmiyor. Mesela şu an dolar neredeyse 7 lira olmuş ama işçi 2 bin 20 lira alıyor. Ülkede çok büyük devalüasyon oldu. Bunu hükümet biliyor ve görüyor, ama konu işçiye zam yapmaya geldiği zaman sendika başkanları ile çok güzel anlaşıyor. Biz önce işçi ile anlaşacağız. Devletimize ve devlet büyüklerimize saygısızlık yapmadan işçinin hakkını almak bizim görevimizdir. Birilerinin gönlü olsun ve bize karışılmasın diyerek sendikacılık yapılmaz” dedi. Önceliğinin işçilerin hakkının savunulması olduğunu belirten Erdek,”Bizzat bakan hükümetin sendikası olduğunu söyledi. Hükümetin sendikası olamaz” açıklamasını yaptı.
1000
icon
Emine 8 Ekim 2019 20:58

Helal olsun başkanım . İscı nin hakkını savunan bır sendika derdimizı anlayan halktan yetısmıs sozlerınızın her kelimesinden anlaşılan bır lider ..tesekkurler emeğinize saglık ..

0 0 Cevap Yaz
Alaattin Ekin 5 Ekim 2019 01:19

Gökhan kardesim, basda hayırlı olsun yeni vazifen, mantıklı konuşuyorsun. Tebrikler. Yazının son kısımlarında soy adını yanlış yazmışlar, Erdek değil Özdek olacaktı

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat