Loading...

‘TEXTİLE SHOW’ RÜZGARI

Bursa 3 Nisan 2019 00:56
Videoyu Aç ‘TEXTİLE SHOW’ RÜZGARI
A
a

40 ülkeden 400’e yakın iş insanı iş birliği için Bursa’da.

BTSO öncülüğünde Ticaret Bakanlığı ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (destekleriyle düzenlenen Bursa Textile Show Fuarı Merinos AKKM’de kapılarını açtı.
 
“DIŞ TİCARET HAREKETLENECEK”
Fuara 40 ülkeden 400’e yakın iş profesyonelinin katıldığını ifade eden Burkay, fuarın firmaların dış ticaretine hareketlilik kazandırdığını söyledi. UR-GE projeleri kapsamında daha önce alım heyeti programı şeklinde düzenlenen ve geçen sene fuar kimliği kazanan organizasyonun Bursa için hayırlı olmasını dileyen Başkan Burkay, “İhracat odaklı bir vizyona sahip olan Bursa tekstil sektörünün hedeflerine ulaşabilmesinde Bursa Textile Show büyük rol oynamaya devam edecek.” dedi.

“TEKSTİL BURSA’NIN KADİM DOSTU”
Vali Yakup Canbolat, Bursa’nın dünya tekstil liginde ön sıralarda olduğunu ifade ederek, “Tekstil, Bursa’nın tarihinden gelen kadim tecrübesidir. Artık sadece kaliteli mal üretip, rekabette üstünlüğü yakalamak yeterli değil. Bir ürünü pazarlamak ve tanıtmak için firmaların prestijini artırmaya yönelik çalışmalar da zorunlu hale gelmiştir. Fuarlarda firmalar ürünlerini, daha da önemlisi markalarını tanıtma fırsatı bulmaktadır. Fuarımızın kentimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“BTSO’YU KUTLUYORUM”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geçtiğimiz sene 50 ülkeden 350 iş insanının katıldığı ve 5 bin iş görüşmesinin yaptığı fuarın bu sene de tekstil sektörüne güç katacağına inandığını ifade ederek, “BTSO’nun Bursa ekonomisine yönelik değer katan çalışmaları kentimiz için büyük avantaj. BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay ve ekibini bu kıymetli çalışmalarından dolayı yürekten kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat