Loading...

'Turizm'de hedefimiz büyük'

Bursa 15 Mayıs 2019 12:59
Videoyu Aç 'Turizm'de hedefimiz büyük'
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Turizmde çok bekledik. Artık dağınık çabalarla değil, organize bir turizm çalışmasıyla, Bursa'yı sadece Türkiye'nin değil, dünyanın dikkatine sunmak zorundayız. Zengin ve köklü Bursa mutfağını dünyaya açmak için yapılacak bütün çalışmalara tam destek vereceğiz” dedi.

Başkan Aktaş ayrıca, “Doğa, deniz, tarih, kültür, sağlık, termal, tarım, inanç turizmini bir potada eritebilen bir şehir olacağız. İş dünyasının kongrelerini, fuarlarını tertip etmek için yıllar öncesinden yer ayırmak zorunda kalacakları bir Bursa olmak, asla hayal değil. Sokakları güvenli, ticareti güvenilir Bursa'yı gerçek kılacağız. Ticaretine hile katanların zaten Bursa'da yeri yok” ifadelerini kullandı.

“GEREKEN YAPILACAK”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bursalılar olarak gerekeni yapacağız. 700 yıllık çarşı-esnaf geleneğinin kendi mekânlarında geliştiği bir Bursa için pek çok çalışma yapıldı. Bu çalışmaları devam ettireceğiz. 2026 yılına dek Bursa'yı hak ettiği yere ulaştırmak ve gerçek manada turizm pastasından payını alması hedefiyle çalışacak olan 2026 Ajansı’nı kuracağız ve turizm alanındaki çalışmaları tek merkezden yürüteceğiz. Açıkçası turizmde hedefimiz büyük." diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat