Loading...

‘Türkiye’de 5 milyon genç kayıp’

Bursa 18 Haziran 2018 22:01
Videoyu Aç ‘Türkiye’de  5 milyon  genç kayıp’
A
a

CHP Bursa 2. Bölge Milletvekili Adayı Kemal Atan, Gemlik Manastır Bölgesi’nde bulunan kafeleri ziyaret etti. Ziyarette Muharrem İnce’ye ilginin yoğun olduğunu ve İnce’nin en çok oyu gençlerden alacağını vurguladı.

CHP Bursa 2. Bölge Milletvekili Adayı Kemal Atan seçim çalışmaları kapsamında Gemlik’te esnafları ziyaret etti. İktidarın gençler üzerinde yıllardan beridir bir projesinin olmadığını ve gençlerin atanamama ve iş bulamama gibi korkularla yaşadıklarının ve ülkemizdeki 5 milyon gencin herhangi gibi bir yerde kaydı olmadığının altını çizen Atan, Türkiye’deki işsizlik oranının ise gençlerde yüzde 20’ye kadar ulaştığını ifade etti.“PARAYI BETONA DEĞİL, GENÇLİĞE  YATIRACAĞIZ”

İktidarın bir gençlik politikası olmadığını ifade eden Atan: “16 yıllık iktidarın halen herhangi bir gençlik projesi yok. Millet Kıraathanesi diye bir proje açıkladılar. Bu proje gençliğin kurtuluşu olmaktan ziyade, genç işsizliğin adeta itirafı gibi oldu. Türkiye’de 18-27 yaş arası 5 milyon gencimiz ne herhangi bir yerde çalışıyor, ne herhangi bir yerde işsizlik kaydı var, ne de kursa veya dershaneye gidiyor. Gençlerimiz işsiz, Ülke olarak yaş ortalamamız 29 seviyelerinde bu Avrupa’da ise 37 seviyesinde. İktidara geldikten sonra genç işsizlik sorununu çözeceğiz ve gençliğimizi tekrar topluma kazandıracağız. Ülkemizde parayı betona değil, gençliğe ve genç istihdamına ayıracağız” dedi.18 – 25 YAŞ ARASI GENÇLERİMİZE  ‘GENÇ KART’

24 Haziran’ın CHP iktidarının ardından öncelikli politikalarını gençler ve genç işsizlik üzerine kurduklarının altını çizen Atan, “Ülkemizdeki genç nüfusu rahat ettirecek ve gelecek kaygısıyla onları baş başa bırakmayacağız. Öncelikle kendi işletmesini açmak isteyen gençlerimize 200 bin TL’ye kadar faizsiz kredi ve 5 yıl gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. Üniversite öğrencilerimize 19 Mayıs ve 29 Ekimlerde 500 TL burs vereceğiz. Üniversiteye giriş sınavında başarı sağlayamayan ve maddi durumu yeterli olmayan 18-20 yaş arası gençlere Aile Sigortası kapsamında aylık 400 TL üniversiteye hazırlık desteği vereceğiz ve KYK kredisinin geri ödemesinden enflasyon farkını kaldırıp, gençleri faiz belasından kurtaracağız. Borçları yeniden yapılandıracağız” diyerek sözlerini tamamladı. 
Kaynak : Caner Karcı - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat