Loading...

“Villa Fiyatına Mezarlık İstemiyoruz!”

Bursa 1 Kasım 2019 10:26
Videoyu Aç “Villa Fiyatına Mezarlık İstemiyoruz!”
A
a

İYİ Parti Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ferit Gürsoy fahiş mezarlık fiyatlarına tepki göstererek isyan etti.


Özel haber / Nagehan Çalışkan
 
Gürsoy; “Bursa’da 2 bölgemizde “Kent Mezarlığı” tahsis edilmiş durumda. Hamitler ve Erdoğanköy Kent Mezarlıkları. Vefat ettiniz, evlatlarınız bu iki mezarlığa sizi defin etmek zorunda. Bursa genelinde irili ufaklı geçmişten gelen 200 civarı mezarlık var. Bunlar şu anda gereken yasal düzenlemeler yapılmadığı için resmi olarak ‘kaçak’ durumda. Sizin burada diyelim ki aile mezarlığı olarak yeriniz var, öldünüz buraya gömülemiyorsunuz” şeklinde tepki gösterdi.
 
“Aile Mezarlığı herkesin hakkı”

Tepkisinin odağında Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar’ı olan Gürsoy; “Mezarlıklar şehrin batı ve doğu bölgesi olarak ikiye ayrılmış durumda. Öldünüz çocuklarınızın parası varsa size Hamitler’den her kişi başına olmak üzere 9 bin lira, Erdoğanköy’den ise 6 bin 500 liraya yer alacak, eğer parası yoksa da sıralı mezar dedikleri sistemde 900 lira verip gömecekler, parası varsa üstüne en az bin lira verip mermer ile çevirecekler etrafını. Diyelim ki;  geçinden versin, babanız öldü gömdünüz, anneniz de acısana dayanamadı babanızın ölümüne dayanmadı ve öldü. Babanızın yanına gömme şansı yok. Her gün bu mezarlıklara onlarca vefat eden Bursalı gömülüyor. Sıralı mezar aldıysanız, tam 5 yıl sonra sizin mezarlığınıza tanımadığınız birisini gömüyorlar. İYİ Parti Gurubu olarak çekincelerimizi ve çözüm önerilerimizi sunduk. Her Bursalının aile mezarlığı almaya hakkı olmalı ve bu ücret makul bir düzeye çekilmeli. Bunun için mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat