Ruhi BERBER/Özel haber

“Yıldırım’ın nüfus yoğunluğu diğer mahallelere oranla fazla olan Değirmenönü mahallesi sakinleri şikayetçi. Bursa'daki Değirmenönü Mahallesi sakinleri, elektrik kesintisi nedeniyle zor günler geçiriyor.

Değirmenönü'ndeki enerji sorunu, vatandaşların şikayetlerine karşın çözülemiyor. Değirmenönü Mahallesi'nde elektrikler sık sık kesiliyor. Kış aylarındaki enerji kesintisi, mahalle halkını zor durumda bırakıyor. Voltajların sürekli inip yükselmesi de, elektronik aletlere zarar veriyor.

 

Gazetemize şikayetlerini anlatan Değirmenönü mahallesi sakinleri, son zamanlarda artan elektrik kesintileri nedeniyle soğukta oturmak zorunda kaldıklarını dile getirdiler. Voltaj değişikliği nedeniyle elektrikle çalışan cihazlarının da arızalandığına dikkat çeken Değirmenönü sakinleri, “UEDAŞ LİMAK'a defalarca sorunumuzu bildirdik. Maalesef, şikayetlerimizi dikkate alan olmadı. Sürekli, 'Bakım yapılıyor, trafoda arıza var' denilerek, bizi oyalıyorlar. Dondurucu soğuklarda, kombilerimiz çalışmadığı için çoluk-çocuk perişan oluyoruz.” diye konuştular.

“Kullanmadığımız elektriğe fatura ödüyoruz!”

“UEDAŞ LİMAK'ın her ay yüksek tutarlı fatura göndermeyi ihmal etmediğini ancak iş hizmet vermeye gelince aynı duyarlılığı göstermediğini' kaydeden Değirmenönü sakinleri, sözlerini şöyle sürdürdüler:

“Sorunumuz yıllardır devam ediyor. Derdimizi hangi yetkiliye anlattıysak, bizi oyalamaktan başka bir şey yapmadılar. 2020 yılında bizi, karanlıkta ve soğukta bırakmalarından bıktık. Yeter artık, bu işe bir çözüm bulsunlar.” İfadelerini kullandı.

“esnaf da mağdur!”

Değirmenönü mahallesinde faaliyet gösteren işyeri sahipleri de, elektrik kesintileri nedeniyle işlerinin aksadığını söylediler. Aynı zamanda mahallede hizmet veren konfeksiyon atölyesi sahibi de olan Yıldırım Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Recep Bayram, “Elektrik kesintileri nedeniyle iş yapamaz duruma geldik. Yetkililer bizi daha fazla mağdur etmeden bu sorunumuzu çözsünler. Günlerce elektriksiz kaldığımız zamanlar oluyor. Ben artık her kesintide telefon açmaktan utanır hale geldim. Fatura zamanı geldiğinde gün sektirmiyorlar! O zaman bu mahalle ve komşu dört mahallenin dertleriniz bir an önce çözsünler!” dedi.