Loading...

45 yıl sonra buluştular

Yenişehir 29 Nisan 2019 16:34
Videoyu Aç 45 yıl sonra buluştular
A
a

1968/69 Eğitim ve Öğretim Yılında Okul Müdürü İzzettin Atik zamanında öğrenime açılan Yenişehir Lisesi’nden mezun olan erkek ve kız öğrenciler yaklaşık 45 yıl sonra Bursa-Doburca’daki Derebahçe Tesisleri’nde bir araya geldiler.

Bursa Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik ve eşi ile o dönemin öğretmenlerinden İldar Üçerler, Suat Akdeniz, Zülfikar Tatallar ve Melahat Sak’ın da Derebahçe’deki kahvaltıda yer aldığı ve buram buram nostaljinin koktuğu böyle güzel ve anlamlı toplantıya katılım yoğun oldu. Geçtiğimiz günlerde vefat eden Öğretmen Fahir Peşluk’un yokluğu öğrencileri arasında duygu dolu anların yaşamasına neden oldu.

Geçen yıllarda da bir araya gelen ve organizasyonu düzenleyen eski öğrencilerden Melek Altaş Özbek ve Lale Sünnetçioğlu Köseleciler bundan sonra da her yıl bir araya geleceklerini ve böyle bir buluşmayı geleneksel hale getirip ölene kadar her yıl birlikte olacaklarını belirttiler.

Okul anılarının anlatıldığı ve nostaljik bir buluşma olan kahvaltıda kendisi de bu okulun öğrencilerinden olan Yenişehir önceki dönem Belediye Başkanı ve Bursa Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, Yenişehir Lisesi’nin yıkılacağını ve yıkımı gerçekleşmeden önce böyle bir toplantının geniş katılımlı olarak Yenişehir’de okulun bulunduğu yerde yapılmasını istedi. Kendilerine de yardımcı olacağını söyledi. Daha sonra öğretmenleriyle ve kendi aralarında uzun süre sohbet yapan Yenişehir Lisesi’nin eski öğrencileri anılarını tazeleyip, bol bol hatıra fotoğrafı çekindiler ve seneye tekrar buluşmak dileğiyle ayrıldılar

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat