Loading...

Tayan: Atatürk Stadı’nın yıkılmasına izin verilmemeli!

Türkiye 14 Eylül 2013 09:21
A
a

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin amacının Atatürk Spor ve Eğitim Kompleksi’ni yok etmek olduğunu söyleyen CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, “Kimse plansız, programsız ve gereksiz yere halkın eserlerini yıkamaz. Amaç bellidir. Betondan bir teras ve altında bir otopark yapmak. Bursalılar buna izin vermemelidir” dedi.

    Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkililerince sürekli yinelenen, ‘Bursa Atatürk Stadı’nı yıkıp yerine meydan yapacağız’ açıklamalarını bir kez daha sert bir dille eleştiren Turhan Tayan, “Büyükşehir kafayı Atatürk Stadı’na, Atatürk Spor Salonu’na, Atatürk Lisesi’ne takmışa benziyor. Bu tesisleri yıkmak için hazırlık yapıyor. Türkiye’yi ve Bursa Belediyesi’ni borç batağına soktukları yetmiyormuş gibi halkın parası ile yapılmış eserleri hangi akla hizmet yıkacaksınız. Atatürk Lisesi’nin önündeki çamlar sizin yapmayı hayal ettiğiniz beton yığını meydan- terastan daha güzeldir. Meydan düz alanlara yapılır. Eğimli arazide, bayır alanda meydan anca sizin projenizdeki gibi teraslama olur” diye konuştu.
                                                “KÜLTÜRPARK’I BETONLAŞTIRDINIZ”
    Kültürpark’a dahil edilecek alanlar yerine Kültürpark’a inşa edilen emniyet binaları, tramvay istasyonu, jeotermal merkezinden de bahsedilmesi gerektiğine vurgu yapan Tayan, birkaç sene içerisinde Kültürpark’ın kuzeyinin kamusal binalarla doldurulduğunu söyleyerek, yetkililere; “Bunları hangi planla, hangi koruma kararları ile yaptınız? Meydan projesini yaparken tramvayı nereden geçirdiniz? Meydan işi bir ufuk işidir. Dünyanın neresinde böyle betondan teraslama meydan vardır?” sorularını yöneltti.
    Turhan Tayan şöyle devam etti:
    “İlgililerden stadyum meydanındaki SSK binalarının yıkımı sırasında da meydan masalını dinledik. Ne oldu, yerlerine başka bir kamu binası yaptınız? O doğal yamacı betonla kapladınız. Tarihi merdiveni kuşa çevirdiniz. Bursa Belediyesi’nin mülklerini, belediyeye bağlanan köylerin arazilerini, meralarını satarak İller Bankası’ndan, uluslararası bankalardan borç alarak, imar izni ve plan değişikliği karşılığında vatandaştan, ‘Adına ister bağış deyin, ister haraç deyin, isterse başka bir şey deyin’ destek alan bu belediye har vurup harman savuramaz. Plansız, programsız ve gereksiz yere halkın eserlerini yıkıp yapamaz. Amaç bellidir. Atatürk Spor ve Eğitim Kompleksi’ni yok etmek. Bir betondan teras ve altında bir otopark yapmak. Bursalılar buna izin vermemelidir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat