“Peyzajcılardan Dokunan Projeler” Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi Başkanı Necla Özkaplan Yörüklü ve Yönetiminden, “Kadın ve Umut Sanat Platformu” 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Şubat ayından başlayan “#iyilikbulaşıdır” mottosuyla tüm geliri LÖDER'E gidecek sanat etkinliklerine tam destek.

Batuhan ERSEK/ÖZEL HABER

Peyzaj mimarları odası Bursa şubesinin de destekçileri içinde olduğu kadın ve Umut sanat platformu bugün yapılan açılış konuşmaları ve açılış kokteyli ile başladı.


Açılışta konuşma yapan peyzaj mimarları odası Bursa şube başkanı Necla Yörüklü "Biz kocaman bir aileyiz yaptığımızda birine çalışmasıdır bu ineceğimiz her yıl büyüyerek artıyor. Bu yıl da LÖDER için hep birlikte sanat etkinliklerini büyütüyoruz ve Dünya Emekçi Kadınlarının gücünü Bursa'dan selamlıyoruz." dedi.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Bursa Kadın ve Umut Sanat Haftası", 24 Şubat - 9 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Yerel, ulusal ve uluslararası sanatçıların katılım sağlayacağı sergiden elde edilen gelirin yüzde ellisi ve çalışma atölyelerinden elde edilen gelirler “Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği - LÖDER'e” bağışlanacak. 


“Yerinde inceliyoruz. Sorun varsa Çözüm biziz.”


TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Yönetimi, İnegöl Belediyesi Ruhsat Projeleri İnceleme Birim Sorumlusu Zeynep Kaçar ile görüşmelerde bulundu.


Peyzaj projeleri zorunluluğu ile ilgili planlı alanlarda yapı yapan her vatandaşın bu kente karşı sorumluluğu olduğunu dile getiren Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla Özkaplan Yörüklü, "Yapılan peyzaj proje çalışmalarının denetlemesi ve zorunluluğun uygulanması noktasında kamu çalışanlarının gerekli hassasiyeti vatandaşı aydınlatarak yerine getirmesi gerekmektedir. Bu noktada İnegöl Belediyesi ile her zaman diyalog içinde yaptığımız çalışmalar sorunları çözüme ulaştırmaktadır. İnegöl Belediyesi denetleme sorumlumuz meslektaşımız peyzaj mimarı Zeynep Kaçar gösterdiği gayretli çalışmalarla ruhsat eki peyzaj projeleri çalışmalarında vatandaşın işlerini yürüten Müteahhit ve mimarların işlerini her zaman aydınlatarak kolaylaştırmaktadır. Ayrık Nizam yapılaşma parsellerinin hepsinde 30 metrekareye bir ağaç dikilmesi, Erişilebilirlik izleme ve denetleme yönetmeliği, Otopark Yönetmeliği ve drenaj projelerinin birlikte çözümlenmesini peyzaj mimarı sağlamaktadır." dedi.