Loading...

Afet raporunu komisyona teslim etti

Karacabey 4 Ağustos 2017 15:12
A
a

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu, doludan zarar gören Karacabey ilçesinde arazilerde incelemelerde bulundu. 

Karacabey Ziraat Odası'nı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Ercan Barutçuoğlu ve üyeler Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem'i ziyaret ederek, dolu afetinden etkilenen yerler hakkında bilgi aldı. Erhan Erdem, Karacabey İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan afet raporunu komisyona teslim etti. Bakırköy’de muhtar Kazım Önen ile birlikte incelemelerde bulunan heyet, dolu afetinden etkilenen bir domates tarlasındaki zararı yerinde gördü.

Komisyon Başkanı Ercan Barutçuoğlu, "Bölgede inceleme yapacak ve akabinde raporumuzu hazırlayacağız. Devletimiz, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'mız gereken bütün zarar tespit çalışmalarını yaptılar. Bütün verilere ulaşıldı. Çiftçilerimizle bütün tespitler yapıldı. Hazırlanan rapor Büyükşehir Meclisi'ne sunulacak. Afetten zarar gören çitçimize, köylümüze Bursa Büyükşehir Belediyesi adına, Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : IHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat