“Ak Güvercine Mülki Amirden Ziyaret” DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar ve Yönetimini; İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü’yü ziyaret ederek ilçe geneli ile ilgili konular istişare edilirken özellikle güvenlik ve asayiş konularında bilgi verdi.

“Ak Güvercinler’den asayiş işbirliği çağrısı!”

Hanife ÖRSOĞLU/Özel haber

 

Ziyaret sonrası ilçe başkanı Büyükışıklar; “Kaymakamımız sayın Şükrü Görücü bizleri ziyaret ederek, ilçemizin güvenlik sorunlarına karşı oluşturulan tedbirlere karşı bilgi aldık. Son zamanlarda aile içi şiddet, uyuşturucu, hırsızlık ve silahla yaralama gibi konularda alınan tedbirleri ilk ağızdan duyduk. Emniyet güçleri ve Jandarmamızın koordineli çalışmaları ile suç oranlarının geçmiş yıllara göre azalması DSP Örgütü olarak bizleri mutlu etse de suça karşı topyekun hareket etmek gerekiyor. DSP olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.” Dedi.

“Sorumluluğumuzun bilincinde hareket edeceğiz!”

Büyükışıklar; “Sayın Kaymakamımız Görücü ile samimi bir sohbet ortamında geçen ziyaretlerinde İnegöl’ün sorunlarını istişare etme fırsatı bulduk. Bu vesile ile ilçemizde yürütülen suç ve suça karşı etkili mücadele ve azimlerinden dolayı teşekkür ettik.  Kadına şiddetin ve gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu ticaretinin önüne geçilmesi için önümüzdeki dönemde daha fazla mücadele vereceklerini ifade ettiler. Bizlerde Demokratik Sol Parti olarak kendilerini desteklediğimizi ve üzerimize düşen bir görev olursa hazır olduğumuzu ifade ettik. Sayın Kaymakamımızın toplumun her kesimini kucaklayan ve Siyasi Partilere, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Muhtarlarımıza kadar herkes ile iletişim içerisinde olması Devletin barıştırıcı ve kucaklayıcı etkinliğinin en önemli tarafıdır. Bugün yarıyıl tatiline giren öğrencilerimizde Demokratik Sol Parti olarak 15 gün dinlenirken tablet, bilgisayar ve cep telefonlarından olabildiğince uzak durmalarını ve sinema, tiyatro, kitap okumak, spor yapmak gibi daha sosyal olacakları eğlenceleri tercih etmelerini öneriyoruz. İyi tatiller diliyoruz.” İfadelerini kullandı.