18 yıllık iktidar partisinin aynı minvalde Bursa'da da konumunu muhafaza etmesi belli ki birilerini rahatsız ediyor.
Halbuki, rahatsız olanların başkalarını da rahatsız edeceklerine, iktidarı iktidar yapan halka kendilerini kanıtlamaya çalışmaları gerekmez mi?
Nitekim beş yıl çok çabuk gelip geçiyor.
Ama şu bir gerçek, sokaktaki vatandaşın derdi bambaşka.
Sen o'nu demişsin, bu öyle demiş, bu onun dediğini yapmamış, biz bu başkanı istemiyoruz gibi söylemler açıkçası kimsenin umurunda değil.
Aynı şekilde bu yönde yazılıp çizilenlerde...
AK Parti'nin 17 ilçe de bir süredir devam eden ilçe kongreleri hafta sonu Osmangazi ve Yıldırım ile tamamlandı.
Siyaseti yakından takip edenler anımsayacaklardır.
AK Parti'nin ilçe kongrelerinin başlamasıyla birlikte bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda geçmişte siyaset yapmış bazı isimler ile onlara sözde destek veren yazarçizer meslektaşımızın aklı hırsının önüne geçtiğini gördük.
Öyle değil mi?
O hafta hangi ilçede kongre olacaksa günler öncesinden sanki parti içi kaos varmışçasına senaryolarla algı oluşturulmaya çalışılıyordu.
Neticede tüm ilçede uzlaşılarak tek adaylı yapılan kongreler sorun yaşanmadan birlik beraberlik mesajları verilerek tamamlandı.
Yaşananlar gösterdi ki ortaya atılan dedikoduların senaryolaştırılmasının üç amacı varmış.
Birincisi, AK Parti İl Kongresi'nde Ayhan Salman'ın yerine başka bir ismin aday gösterilip koltuğa oturtulması.

İkincisi, bu sayede Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı güç kaybına uğratmak. Zira Aktaş, alışılmışın dışına çıkarak istediği bakanla hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aracısız görüşmesi birilerinin pekte hoşuna gitmiyor.
Üçüncüsü de Salman ve Aktaş gibi İnegöllü isimlerin kent yönetiminde söz sahibi olmalarının engelleyerek kontrolü himayelerine almak.
İlginç olan bunların hepsi muhalefet partilerinin bir çabası olmayıp tamamen AK Parti içinde bazı isimlerce sorun varmış izlenimi oluşturulmak istendiği iddialardan ibaret.
Mesela AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile aralarının açık olduğu.
Yine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Başkan Aktaş'ın görüşmedikleri.
İsimleri ortaya atılanlardan AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'na dün bizzat arayıp iddiaları sordum.
Aldığım yanıt aynen şöyle oldu:
"Bunların tamamı dedikodudan ibarettir. Bunları dillendirenler benim muhatabım değildir."
Aynı şekilde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'la da daha önceki görüşmelerimiz de Alinur Başkanla aralarında kırgınlık söz konusu olmadığını aktarmıştı.
Öyleyse kraldan çok kralcı olmaya çalışanların ürettikleri dedikodularla amaçlarına ulaşmadıklarını anlayacakları gelişme, önümüzdeki günlerde Ayhan Salman'ın AK Parti Bursa İl Başkanı adaylığının genel merkez tarafından açıklanması olacaktır.
Sonrasında göreceğimiz fotoğraf şöyle olacaktır.
Dedikodu sahibi kişilerin herkesten çok Ayhan Salman'ın yanındaymış görüntüsü vermek için birbirleriyle yarıştıklarına tanık olacağız
Çünkü bazıları için siyasette değişmeyen kural budur.