Loading...

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayını açıkladı

Türkiye 28 Eylül 2017 14:57
Videoyu Aç AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayını açıkladı
A
a

AK Parti, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ı istifa eden Kadir Topbaş'ın yerine İBB Başkanlığı için aday gösterdi.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu. İBB'nin başkan adayının ismini AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya açıkladı.

Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için AK Parti'nin adayı belli oldu. İBB başkan adayının ismini AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya açıkladı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterildi. Uysal, 2009 yılından bu yana Başakşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu.

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

1966 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle uğraştı. AK Parti'nin kurulması ile Küçükçekmece İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı oldu.

2009 yılında Başakşehir ve Bahçeşehir'in birleşerek ilçe olması üzerine 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Başakşehir Belediye Başkanı Adayı olan Uysal, 127 bin 482 seçmenden, oy kullanan 103 bin 111'inin 39 bin 072'sinin oyunu almayı başardı.

2014 Yerel Seçimlerde AK Parti adayı olarak ikinci kez seçime giren Uysal, sandığa giden 190 bin 906 seçmenden 92 bin 559 seçmenin oyunu alarak ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Yeni kurulan ilçede 9 yılda büyük projelere imza atan Mevlüt Uysal, Kadir Topbaş'ın istifasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterildi. Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babası.

 

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat