Loading...

Ankara’da İş Olanakları ve Yaşam

Türkiye 31 Temmuz 2019 11:51
A
a
Başkent Ankara Türkiye'nin 2. Büyük kenti olarak hem iş olanaklarının fazla olduğu hem de rahatlıkla ev bulabileceğiniz şehirlerden biridir. Ankara'da  bürokrasinin kenti olması nedeniyle farklı bir yaşam süreceğiniz şehirler arasında yer alıyor. Bu kentin en önemli özelliklerinden biri ulaşım sıkıntısı yaşanmıyor olmasıdır. Kentin her yerine belediye otobüsleri ve dolmuşlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak bu hizmetin 23.30 gibi erken bir saatte sona erdiğini de bilmenizde fayda var.
Ankara kış mevsimindeki soğuğuyla biliniyor. Eğer soğuk havadan ve kar yağışından çok fazla hoşlanmıyorsanız,  Ankara size göre değil demektir. Yaz aylarında da insanlar oldukça rahat ediyor. Çünkü pek çok kent ile kıyaslandığında nem oranı düşük olduğundan bunaltan sıcaklarla mücadele etmek zorunda kalmıyorsunuz.
Sosyal aktiviteler ise Ankaralıların boş zamanlarını değerlendirmek için en çok tercih ettikleri yöntem oluyor. Özellikle tiyatro Ankaralılar için olmazsa olmazlardan biridir. Tiyatronun büyük bir ilgi gördüğü bu kentte çeşitli sanat aktivitelerinin de düzenlendiğini belirtelim. Hafta sonlarını geçirmek için katılabileceğiniz onlarca farklı aktivite seçeneği karşınıza çıkıyor. Özellikle Kızılay Ankaralıların buluşma noktasıdır. Aynı zamanda pek çok sanatsal  aktivitenin düzenlendiği Kızılay'da canlı ve dinamik bir atmosfer hâkimdir.
Ankara’da Ev Kiraları Nasıl?
Ankara istisnasız her bütçeye hitap edebilecek ev kirası seçeneklerini sunabilen ender kentlerden biri! Şehirde beklentilerinize uygun bir ev bulmakta asla zorlanmıyorsunuz. Çünkü şehirde ihtiyaç fazlası konut inşa edilmiş durumda… Ev kiraları ise 100 metrekarelik bir ev için 800 TL ile 1500 TL arasında değişiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi hangi semtte oturduğunu da bağlı olarak ayırmanız gereken bütçe de değişiyor. Nezih bir semtte oturmak istiyorsanız biraz daha yüksek bir bütçe ayırmanız gerekebiliyor. Çok sayıda kişi trafik sıkıntısı yaşamamak için iş yerine yakın semtlerde ev kiralamayı tercih ediyor.
İş bulmak için de isinolsun.com adresine tıklayabilirsiniz. Yüzlerce iş ilanının bulunduğu bu sitede Ankara şöför iş ilanları ya da Ankara sekreter iş ilanları gibi pek çok ilana göz atma şansınız var. Ayrıca mutlaka bu site üzerinden online başvuru yapmanız gerekmiyor. Telefona da firma yetkilisi ile konuşabilir ya da anlık olarak mesajlaşabilirsiniz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat