.

Haberler de görüyoruz okuyoruz duyuyoruz anne var, annecik var baba var ,babacık var.

Üç haftalık evlatlarını çöpe atan, ben buna bakamam diyip cami önlerine bırakan insanlar var.

Evladına şiddet gösteren bir sürü insan görüyoruz maalesef. Bu kadar kötü olaylara şahit olurken, sosyal medyada çağrısını, yankısını gördüğüm bir aile gördüm birkaç zaman önce.

Sevgili Sargın ailesi…

Bir de güzeller güzeli kızları Zeynep’leri var.

 Zeynep, artık hepimizin Zeynep’i oldu gerçi.

Minik Zeynep’imizin beyincik erimesi hastalığı var. Bu hastalık Türkiye'de sadece 7 kişide var. Beş yaşındaki Zeynep'in yaşaması için her ay düzenli şekilde ilaç kullanması gerekiyordu. Ancak tek dozu 150 bin lira olan ilacın yıllık maliyeti 4 milyon liraya tekabül ediyormuş. Bu ilaçları ise ayda iki kere alması gerekiyor. 150 bin liralık ilaçlar Sağlık Bakanlığı onayından geçti ama SGK ödemesi kapsamına alınmamıştı.  Çaresiz aile her gün sosyal medyadan hastaglar açarak çaresizliklerini dile getirdiler.

 

 

 

Hatta zaman zaman babanın gözyaşlarına şahit olduk. Çaresizliğinden Selçuk Sargın, ilaçların ABD, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde ücretsiz verildiğini söyleyerek, "Bu ülkelerde yaşayan ve çocuk sahibi olmak isteyen, ya da kızımı kurtarmak isteyen aileye kızımı evlatlık olarak vereceğim. Yeter ki, kızım yaşasın" dedi.

Haluk Levent çığlıklarına ses vererek tüm desteği sağladı. En son konu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildi. Ve minik Zeynebimizle ilgili aileyle görüşme sağlandı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ailenin ümitli bakışları hala gözümün önünden gitmiyor. Zeynebimiz sonra ameliyat oldu. İyi haberlerini aldık, benimle birlikte bir çok vatandaşın da yüreğine su serpildi.

İyilik abidesi, Haluk Levent, sosyal medya hesabından bir çağrıda bulundu yeniden.

 

 

 

Xx

Zeynep’in ameliyatı Hacettepe‘de yapıldı.               

Şu anda  daha iyi durumda.      

Tedaviler sürecek.

Zeynep devamlı Ankara’da olmak zorunda bu nedenle ev tutuldu.

Selçuk dostumuza iş lazım.

(Otomotiv sektörü)

Hangi firma iş verirse onları ziyaret edip personeline şarkı söyleyeceğim.

Haydi!

Xxx

 

Teşekkürler Haluk Levent. İnsanların en büyük umut ışığı oldun…

Günümüz dünyasında çocuklarına hayatı, yaşamayı zindan eden varlıkların içimizde öldürdüğü yaşama sevincini Sargın ailesi yeşertti. Çok güzel anne-babasınız. Bizler de buna şahit olduk.  Tebrik ederim sizi, kutlarım evladınız için bu kadar çaba harcadığınız için. Eminim Zeynep yine dünyaya gelse, yine sizin evladınız olmak isterdi.

Allah yardımcınız olsun. Miniğimizden hep iyi haberler almak ümidiyle. Sevgiler…