“Onların sesini İYİ bir eğitimci duydu.” Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri için verdiği mücadele ile tanınan İYİ Parti Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Eğitimci-Sosyolog Ferit Gürsoy, üniversite sınavına hazırlanan ancak kazanamayan otuz beş bin Bursalı lise mezunu öğrenci için hazırlanan önergeye destek vererek sessiz çığlıklarının vicdanı oldu.

ÖZEL HABER- ELİF BEŞİK

Liseden mezun olmalarına rağmen yüksek öğretimi kazanamayan öğrenciler için Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinde; CHP Gurubu tarafından verilen önergeye, diğer belediye meclis üyeleri de destek verdi..

Özel yada kamu dershanesine giderek sınavlara hazırlanan lise mezunları 01 Temmuz gününe kadar artık diğer öğrenciler gibi Burulaş taşıtları olan Bursaray, Otobüs ve Tramvaydan yüzde 30 indirimle faydalanabilecek. Kararı sosyal medyasından paylaşan Gürsoy; “Öğrencilerimize, ailelerine ve Bursa’mıza hayırlı olsun. Öğrencilerimiz SGK'dan sigortalı yada Bağkur'lu olmadıklarına dair evrak ile dershane öğrenci evraklarını Burulaş'ın ilgili birimlerine götürdüklerinde adlarına çıkacak olan indirimli Bukart ile yolculuklarını yapabilecekler. ” cümleleri ile paylaştı.