Ümmügülsüm KUL

Saadet Partisi Bursa il Başkanı Mehmet Atmaca Ayasofya’nın açılmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Atmaca, “Ayasofya bizim kırmızı çizgimizdir “dedi.

Partisinin haftalık toplantısında konuşan Atmaca Ayasofya bizim kırmızı çizgimizdir dedi. Fomara meydanında bulunan il binasında haftalık yönetim kurulu toplantısında konuşan Atmaca yaptığı açıklamada “bazı kesimler Ak parti bunu siyasi malzeme yapıyor diyorlar. Her ne olursa olsun Ayasofya bizim kırmızı çizgilerimizden biridir. Açılması bizi kesinlikle mutlu etmiştir ve sevindirmiştir. Her kim olursa olsun kimin emeği, katkısı, faydası olmuşsa Allah razı olsun. Ayasofya’nın müze olmaktan çıkartılıp cami vasfına döndürülmesi biz için sevindirici bir olaydır” dedi.

Neden bugüne kadar bu yapmadı da şimdi yaptı iddialarına da açıklık getiren Atmaca, bunların hepsi doğru ama bundan sonra bu yorumlara gerek yok dedi. Erbakan hocamızın dediği gibi Hakkın batıla karşı zaferi olan Ayasofya cami asıl kimliğine kavuşmuş oldu diyen Atmaca, “Allah’a şükürler olsun. Allah bundan sonraki süreçte hep açık kalmasını nasip etsin ve cami olarak ta bizlere orada namaz kılmayı, ibadet etmeyi nasip etsin” dedi.