Bursa'nın Nilüfer ilçesi Demirci Mahallesi'nde bulunan Özel Aydın Okulları, yarım asırlık tecrübesi ile bünyesindeki anaokulu, ilk ve ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi ile vatanına ve milletine faydalı nesiller yetiştiriyor.

Fatma DİLLİOĞLU/ÖZEL HABER

Mustafa Kemal Atatürk'ün, ''Vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesi; dil, ırk ve din gibi düşüncelerle yapılacak her türlü ayrımı reddeden, birleştirici ve bütünleştirici bir anlayışı temsil eder" düşüncesiyle yola çıkan Özel Aydın Okulları, bu düşünce ile birlikte yurt içi ve yurt dışında da adından söz ettirmeyi başardı.

 Özel Aydın Okulları bünyesindeki binicilik, görsel sanatlar, akıl oyunları, basketbol, futbol, robotik, müzik gibi kulüplerle de sosyal anlamda donanımlı bireyler yetiştiriyor.

 

Özel Aydın Okulları Kurucusu Aydın Toprak, "Atatürk‘ün 'Öğretmenler, yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' sözünden hareketle, kıymetli evlatlarınızı birer değer olarak hayata hazırlama bilinciyle hareket ettik ve edeceğiz" diyerek bilinçli ve aydın nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.