Loading...

Başakşehir’De Sokak Hayvanlarına 1 Kap Su 1 Kap Mama

Türkiye 13 Temmuz 2018 11:58
Videoyu Aç Başakşehir’De Sokak Hayvanlarına  1 Kap Su 1 Kap Mama
A
a

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Havaların İyice Isınmasıyla Birlikte Sokak Hayvanları İçin Çalışmalarına Hız Verdi.Müdürlük Bünyesinde Veterinerlik Hizmetlerinde Görevli 3 Araç 6 Personel İle Günlük 300 Civarında Tek Kullanımlık Su Kapları İle Su Dağıtımı Yapılıyor.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü havaların iyice ısınmasıyla birlikte sokak hayvanları için çalışmalarına hız verdi.Müdürlük bünyesinde veterinerlik hizmetlerinde görevli 3 araç 6 personel ile günlük 300 civarında tek kullanımlık su kapları ile su dağıtımı yapılıyor.
İlçe genelinde oluşturulan dört ekiple birlikte rutin mama dağıtımları devam ederken hava şartlarının zorladığı dönemlerde ekip sayısı arttırılarak çalışmalar yoğunlaştırılıyor. Müdürlük bünyesinde veterinerlik hizmetlerinde görevli 3 araç 6 personel ile günlük 300 civarında tek kullanımlık su kapları ile su dağıtımı yapılıyor.
12 beslenme noktasına düzenli bakım yapılıyor
Hem bölgeye hem de ilçede bulunan 12 besleme noktasına kuru mama ve su bırakılıyor. 11 adet kent zararlılarıyla mücadele aracı (ilaçlama aracı) da 20 personeliyle birlikte bu çalışmaya destek veriyor. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı saha ekipleri, hayvan popülasyonu gördükleri noktalara anlık olarak da su ve mama bırakıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat