Loading...

Bayram alısverisi durgun!

Bursa 17 Ağustos 2018 22:00
Videoyu Aç Bayram alısverisi durgun!
A
a

Bursa’da alışverişlerin değişmeyen adresi Kapalı Çarşı'nın bayram öncesi nabzını tuttuk. Çarşı esnafı, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala alışverişin durgun olmasından yakındı.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Biz de bayram öncesi Kapalı Çarşı'da hem esnafın hem de vatandaşın nabzını tuttuk. Vatandaşlar bayram ziyaretlerine gelecekler için çikolatalarını ve şekerlerini alırken bayramlık kıyafetlerini de ihmal etmiyor. Bayramı umut olarak bekleyen esnaf umduğunu bulamazken,vatandaş ise alışveriş bütçesini denk getiremiyor. Kıyafetten ayakkabıya, hediyelik eşyadan şekerlemeye kadar vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılama imkânı bulduğu çarşıda, esnaf,vatandaşın parasını kurbana yatırmasından ve dövizdeki artıştan dolayı geçmiş bayramlara göre işlerinde düşüş olduğuna dikkat çekerek, dünden itibaren gece 00.00’a kadar açık kalacaklarını söylediler. Alışverişte iki gün boyunca yoğunluk yaşayacaklarını umut eden esnaflar artık eski bayramların kalmadığını belirttiler. Çarşı esnafları, “Geçen bayramlara göre çok düşüş var. Normalde bayramdan önce yoğunluk yaşanmaya başlardı. Ancak dövizdeki artış nedeniyle insanların alım gücü azaldı. Kurban Bayramı olduğu için bir de kurban derdi oluyor. Bundan dolayı satışlarımız durgun. Şu an fiyatlarda herhangi bir artış veya indirim yapmadık. Ancak bayramdan sonra dolar bu şekilde giderse artış yaşanabilir” dedi.


 
“MAAŞIMIZA GÖRE FİYATLAR YÜKSEK”

Bayram telaşını yaşayan aileler ise çocuklarını alıp çarşıya akın etti. Uygun fiyatlı ürün arayışına giren aileler şunları söyledi: “Ucuz ürünlere bakmaya çalışıyoruz. Dolardaki artıştan dolayı kurban fiyatları çok yüksek. Onu da alınca kıyafete paramız kalmıyor. Maaşımıza göre fiyatlar yüksek. Uygun bir şeyler bulursak çocuklarımızı sevindirmek için alacağız.” 

Kaynak : ÖZEL HABER/GÜLİN ÖZDEMİR, BÜŞRA GÜNEY
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat