Yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle 23 Nisan, 19 Mayıs’tan sonra Ramazan Bayramı’nda da dört günlük sokağa çıkma yasağı bugün başlıyor. Bursa’da yetkililer, virüsün önemine dikkat çekerken, bayramda ‘evde kal’ çağrısını yinelediler.

AKTAŞ, “GÜZEL GÜNLER YAKIN”

Herkesi bu bayramı evlerinde geçirmeye davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bu bayram belki evimizde kalacağız fakat inanıyorum ki gelecek bayramlar bugünden çok daha güzel olacak. Yine bir araya gelecek ve bu özel günlerimizi geleneksel değerlerimize uygun olarak kutlayacağız. “Güzel günler çok yakın” dedi.

 

 SEYAHATLAR KISITLI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu ile yaptığı toplantıda, bugünden itibaren bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilin  tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıklamıştı. 15 ilimiz için de geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlamasının, 15 gün uzatıldığını belirtmişti.

 

65 YAŞ ÜSTÜ ÇIKABİLECEK

Bayramın 1. günü olan 24 Mayıs Pazar günü saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecekler. Razaman Bayramındaki sokağa çıkma yasağının, son yasak olması bekleniyor. Bundan sonra sokağa çıkma yasağının olağan üstü bir gelişme olmaz ise bir daha olmayacağı belirtildi.

 

BURSA

Corona virüs (Covid-19) nedeniyle dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasında yetkililer, vatandaşların sokağa çıkmamalarını ve evlerinde kalmalarını istedi.