Bursaspor şimdilik emin adımlarla zirveye doğru yol alıyor.

Her geçen gün ağırlığını ortaya koyan Timsah hatalara bir türlü çözüm bulamıyor. Özellikle ceza alanı içinde rakip takım oyuncuları serbestçe dolaşırken nedense bir türlü önlem alınamıyor.

Bursaspor, ilk 45 dakika içinde rakibine boş alan bırakmazken, sahanın her bölgesinde baskıyı uygulayarak rakibinin oyun düzenini alt üst etti. Bu fırsatı iyi değerlendiren Timsah, önce Troere’nin sert şutu sonrası bulduğu gol ve kısa bir süre sonra Seleznov ile kazanılan penaltısı gol olunca, Bursaspor durumu 2-0 yaptı.  Bursaspor açısından önemliydi. Atılan bu gollerden sonra Bursaspor, rakibine göre daha atak bir oyun ortaya koymaya başladı. İlk yarı ortaya konulan oyun Bursaspor’un taktik anlayışı açısından çok başarılı bir oyundu. Ancak ikinci yarıyı aynı şekilde değerlendirmemiz mümkün olmadı. Çünkü 2-0 verdiği avantaj takımın oyun anlayışını değiştirmiş olacak ki bu kez rakibin atakları başladı.

Maça konsantre olmuş tecrübeli oyuncuların agresif hareketleri ortaya çıkınca sarı kartlar ortaya çıkmaya başladı. Hele hele hakeme yapılan itirazlar hiçbir zaman affedilecek hatalar olarak görülmedi. O nedenle oyuncuların bu konularda çok dikkatli olmaları gerekirdi. Özer’in ikinci sarı kartı görmesinden sonra oyundan ihraç edilmesi yetmezmiş gibi bu kez Anıl’ın isyanı sarı kart getirdi. Oyun içinde bu kadar titiz davranmayan hakemlerimizin, bu tür hareketleri es geçmediği bilindiği halde, oyuncuların ısrar etmelerine anlam veremedik. 

Bursaspor Özer’in atılmasından sonra İbrahim Üzülmez’in taktik anlayışı zor anlar yaşamaya başladı. Yapılan oyuncu değişimleri sonrası kadro her ne kadar güçlü olsa da Volkan Şen’in ferdi hareketleri ve Bursaspor savunmasındaki yan kademe hataları sonrası gol yemesi Bursaspor’u sıkıntıya soktu.

Bursaspor bu dakikadan sonra topu ikinci bölgede tutabilmek için çok çaba sarf etti ve bunda da başarılı oldu diyebiliriz. Çünkü maçın 90 dakikası sona erdiğinde Bursaspor maçın galibi oldu. Bu skor bize Bursaspor’un süper lig için göz kırpması olarak değerlendirildi. BB Erzurumspor maçı bu işin en önemli maçı olarak ortaya çıktı. Galip gelenin büyük fırsat yakalayacağı maç olarak hafızalarda iz bıraktı.