“Bursa ulaşımda teklemesin, geçmişte bunun için mücadele etmiştik, istenirse yine birikimlerimizi gerekli makamlar ile paylaşabiliriz.

Elif Kuş BEŞİK/Özel haber

” MHP’nin geçmiş dönem meclis üyesi olan Bursa’nın önemli değerlerinden MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Sözcüsü Cemil Aydın’dan “Beşyol uyarısı” geldi. Bursa kamuoyunun yol ve raylı sisteme odaklandığı bir dönemde Aydın; “Geçtiğimiz yıllarda Osmangazi Belediye Meclisi ve diğer platformlarda gündeme taşıdığımız Beşyol Kavşağı Projesi ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş ile yaptığım görüşmede:

"Esas proje dört kollu yonca tip köprülü kavşak şeklinde olup ihaleye de bu şekilde çıkılmıştır.  Ancak kamulaştırmalar bitmediği için (ilk fotoğraftaki gibi tamamlanıp) kamulaştırma için gerekli olan bedelleri ödeyip kamulaştırmalar tamamlandıktan sonra dönüş kolları (Luplar) tamamlanacaktır. Herhangi bir iptal olmayıp, proje 2 aşamada tamamlanacaktır." bilgisini vermiştir. Uyarılarımızı dikkate alıp, çok kısa sürede bizlere ve kamuoyuna gerekli açıklamayı yapıp, projeyi takip edeceğini ifade eden Sayın Alinur Aktaş'a teşekkür ederken, projenin bir an önce T2 tramvay hattı ile birlikte  bitirilmesi için gereken iradenin gösterilmesi gerekmektedir. Zira ulaşım konusunda Bursa'nın bekleyecek ve kaybedecek vakti kalmamıştır.” dedi.