Gürsu Belediyesinin sevilen zabıtası Cavit Bakar yeni projelere yelken açtı. Gürsu Belediyesi Ay-Yıldız Mehter Takımının kurucularından ve Mehter Başı olan Bakar kısa bir süre önce emekliliğe ayrılmıştı.

Nagehan ÇALIŞKAN/Özel haber

Bakar; emekliliğinden sonra yakın arkadaşının teklifi ile film ve dizilerde kısa rollerde oynamaya başladı. 15 civarında yapımda oynayan Bakar geçen ay vizyona giren Şahmat-Varyant adlı sinema filminde ise önemli rol üstlenmişti. Birçok sinema filminin platosunu Bursa’ya çekmeyi başaran Bakar’a Beyaz Tv’de önümüzdeki sezon vizyona girecek olan “İz Bırakanlar” adlı dizi de Süleyman karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor.

Bakar; “ Bursa için üretmeye devam ettiğimiz bir dönemde böyle bir proje geldi. Bugüne kadar rol aldığım yapımlarda dikkat ettiğim husus, yapımların Bursa’da gerçekleşmesini bir şekilde sağlayabilmek oldu. Bu sektör diğer sektörlere göre daha fazla eğitim, daha fazla emek, daha fazla yapımlara maddi destek isteyen bir pozisyon var. O nedenle amatör ruhla çıktığımız bu yolda basamakları birer birer çıkarken, yıllarca bu sektöre gençliklerini harcayarak sahne tozu yutan bütün merhum emektarlarımızı şükran ve saygı ile anıyor, bu sektörde bir yerlere gelebilmek için çaba gösteren, emek harcayan gençlerimizin de her zaman yanında olacağımı aracılığınızla sinema ve tiyatro severlere bildirmek istiyorum.” dedi.